Saatlerce çöpte bakın ne aradılar?

Manisa'da inanılmaz bir olay gerçekleşti içinde 17 bin TL bulunan poşet yanlışlıkla çöpe atıldı peki sonra ne oldu? İşte cevabı....

Saatlerce çöpte bakın ne aradılar?
- A +

 

Manisa’da bir kadın içinde 17 bin TL bulunan poşeti yanlışlıkla çöpe attı. Parayı çöpe attığının farkına varan kadının isteği üzerine yaklaşık 2 saat çöp kamyonunda aranan poşet, kadının evinin yanındaki çöp konteynerinden çıktı.

 

Manisa’nın Yunusemre ilçesi Topçuasım Mahallesi’nde yaşayan Özlem Budakçıgil, dalgınlıkla içerisinde 17 bin TL bulunan poşeti çöpe attı. Budakçıgil, olayı fark ettikten sonra hemen Yunusemre Belediyesi Temizlik İşlerine haber verdi. Temizlik İşleri Müdürü Halil İbrahim Özcan, bunun üzerine hemen durum tespiti yaparak bölgedeki çöpleri toplayan ekibi arayarak çöpü boşaltmadan direkt Muradiye Şantiyesi’ne gelmesini söyledi. Muradiye Şantiyesi’ne getirtilen 13 metreküplük çöp kamyonu, kaybolan paranın sahibi Özlem Budakçıgil gelene kadar boşaltılmadı. Budakçıgil, ailesinin gelmesiyle boşaltılan çöp aracından dökülen çöpler, Yunusemre Belediyesi Temizlik İşleri personeli tarafından didik didik arandı.

 

Yaklaşık 2 saat süren çalışmalar neticesinde bulunamayan para dolu poşet, Özlem Budakçıgil’in mahallesindeki başka bir çöpte bulundu. Özlem Budakçıgil eşi Bülent Budakçıgil ile beraber temizlik İşleri personelinin yoğun çalışmasından dolayı Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’ye teşekkür ziyareti gerçekleştirdi.

 

Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, paranın bulunmasından dolayı mutlu olduklarını belirterek, “İlgili Temizlik İşleri Müdürlüğümüz, saha amirimiz aracı çekip para sahibini çağırıyor. Ekiplerimiz tarafından çöpün içerisinde para aranıyor. Yoğun bir çalışma neticesinde bulunamıyor. Daha sonra poşetin bir başka çöp konteynırına atıldığı anlaşılıyor ve para bulunuyor. Personelimizi özverili çalışmalarından dolayı kutluyorum. Paranın bulunması da hepimizi mutlu etti” dedi.

 

Belediye Başkan Yardımcısı Saniye Altay da Şantiyeye Belediye Başkan Yardımcısı olarak gidişinin ilk gününde böyle bir olayla karşılaştıklarına dikkati çekerek, “İlk günün böyle bir anı ile başlaması çok da üzücüydü. Bulacağız diye hep beraber çöpün içerisinde çizgili torba aradık. Çizgili poşetten sonra diğerlerini bulamayınca üzüldük hepimiz. Sonra hanımefendinin poşeti bulması ile hepimiz çok mutluyuz“ şeklinde konuştu.

 

“EKİPLERİN ÖZVERİLİ ÇALIŞMASINDAN ÇOK MEMNUN OLDUM”

Parasını bulan Özlem Budakçıgil de, 17 bin TL paranın poşetin içinde olduğunu vurgulayarak, şöyle konuştu: İçinde 17 bin TL bulunan poşeti çöp zannedip atmışım. Ama meğersem kendi çöpüme değil komşunun yanındaki çöpe atmışım. Paramın kaybolduğunu anlayınca Yunusemre Belediyesi Temizlik İşlerine haber verdim. Onlar da o konteynerin hangi konteyner olduğunu öğrendiler ve onu boşaltmadılar. Bizi çağırdılar şantiyede bizim gelmemiz ile çöpü saatlerce o sıcakta aradılar. Daha sonra eve geldik. Paranın bulunduğu poşeti diğer çöpte buldum. Benim dalgınlığımdan kaynaklandığı için böyle bir olay oldu. Yunusemre Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri çok emek sarf etti.

 

Emniyet ekipleri bile bu durum ile bu kadar ilgilenmezlerdi. Ekiplerinizin en başından beri özverili çalışmasından dolayı çok memnunuz. Sağolsunlar haklarını da helal etsinler. Belediye personeli kendilerininmiş gibi çok emek harcadılar. Saatlerce arayıp eve geldikten sonra kendi kendime de çok kızdım. Oradaki çöpe niye bakmadım. İnsanların vakitlerini aldım diye çok üzüldüm.”

Temizlik İşleri Müdürü Halil İbrahim Özcan da parayı bulmak amacıyla yoğun çaba sarf ettiklerini belirterek, “Hanımefendiden ilk başta bize yönelik telefon geldi. Bizde hemen sokak ismini öğrendik. Sokak ismini öğrendikten sonra amirlerime hemen bildirdim. İlk etapta o bölgede çöpleri toplayan kamyonu bulduk ve kamyonu boşaltmamasını söyledik. Kamyonu şantiyeye çektik. Hanımefendiyi de çağırdık. Hep beraber çöp kamyonunu müsait bir yere dökerek aramaları yaptık. Ancak olumlu bir sonuç alamadık. Hanımefendiden mutlu sonuç geldi. Biz de ondan sonra sevindik” diye konuştu.

Yorum Ekle

İlgili Haberler