Rus sanayiciler Bursa'ya hayran!

Bursa Organize Sanayi Bölgesi, Rusya’nın farklı kentlerindeki Organize Sanayi Bölgelerinin yöneticilerini ağırladı.

Rus sanayiciler Bursa'ya hayran!
- A +

 

Türkiye'nin ilk organize sanayisi olan Bursa Organize Sanayisi Bölgesi Rus heyetini ağırladı. Görüşmeye Rusya’dan konuk olarak gelen Organize Sanayi Bölgesi yöneticileri heyetini Bursa Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Türker Ertürk ile birlikte Bursa Organize Sanayi Bölgesi Teknik Hizmetler Müdürü  Onur Onurlu ve  İSG ve İtfaiye Yöneticisi Nilay Durukan ağırladı.

Bursa OSB Müdürü Türker Ertürk Rus heyetin ilk organize sanayi olmasından ötürü Bursa OSB’yi ziyaret edip bilgi almak istedikleri için geldiklerini söyledi. Ertürk “Türkiye'nin ilk organize sanayi bölgesi olarak Türkiye’de hep örnek olduk, şimdi de yurt dışındaki organize sanayi bölgelerinin kuruluşu için bizden ilham almaya, bilgi almaya geliyorlar. Burada edindikleri bilgiler ile ülkelerinde model oluşturmayı hedefliyorlar” dedi.

Yaptıkları sunum ve bilgi paylaşımından oldukça mutlu olan Rus heyet soru cevap kısmında merak ettiklerini Bursa OSB Müdürü Türker Ertürk’e sordu. Toplantı sonunda Rus heyet Bursa Organize Sanayi Bölgesi’ne hayran kaldı.

İlgili Haberler