Reklamı AçReklamı Kapat

Romanlar gözyaşına boğuldu

Bursa'da dün gece sokak düğününde gerçekleştirilen silahlı saldırının kurbanları gözyaşları arasında toprağa verildi.

Romanlar gözyaşına boğuldu
- A +

 

MERT ÜÇÇAMLAR - bursa.com

Saniye Cedik ve Savaş Göçük ile birlikte vücuduna isabet eden kurşunlarla ölen Roman Dernekleri Federasyonu Bursa Şube Başkanı Efkan Özçimen'in cenazesi ikindi vakti Bursa Yıldırım İlçesi Hacivat Mahallesi'ndeki Sefa Camisi’ne getirildi. Cenaze törenine, CHP'nin İzmir'den Roman milletvekili adayı Özcan Purcu, CHP'nin Bursa Milletvekili adayları ile Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey de katıldı.

Cenaze töreninde konuşan Özcan Purcu, "Efkan bugün benim için mahallesi olan Hacivat'ta nokta mitingi düzenlemişti. Bu haberi telefonla bana bildirdi. Dün gece İzmir'den Bursa'ya gelmek için yola çıktım. Balıkesir'de haberi alınca inanamadım. 'Şaka yapıyorlar' sandım. Acımız büyük. Roman davasının ateşini yakanlar arasında olan Efkan’ın ölümü bizleri çok üzdü. Hepimizin başı sağolsun" dedi.

Cenaze törenine 1 yaşındaki oğlu Muhammet ile gelen Efkan Özçimen'in eşi Gökçe Özçimen ise gözyaşına boğuldu. Gökçe Özçimen, yakınları tarafından güçlükle sakinleştirildi.

Efkan Özçimen'in cenazesi daha sonra Baruthane Mahallesi'ndeki mezarlıkta toprağa verildi. Olayla ilgili soruşturma ise devam ediyor.

Yorum Ekle

İlgili Haberler