Roger Waters'tan CNN spikerine: 'Tayvan Çin'in parçası, git bunu oku!'

Pink Floyd'un solisti müzisyen Roger Waters, CNN spikerine "Tayvan, Çin'in parçası, uluslararası toplum 1948'den beri kabul ediyor, bilmiyorsan git bunun hakkında oku" tepkisini verdi.

Roger Waters'tan CNN spikerine: 'Tayvan Çin'in parçası, git bunu oku!'
- A +

 

Pink Floyd'un kurucularından Roger Waters, CNN'e verdiği röportajda Ukrayna savaşı ve Tayvan kriziyle ilgili yanıtlarıyla gündem oldu.

CNN'in haberine göre, kanal spikeri Michael Smerconish'e röportaj veren Waters, "Savaş Suçluları" ile ilgili bir sunum sırasında Ukrayna savaşı ve Tayvan kriziyle ilgili görüşlerini paylaştı. 

Waters, Smerconish'in Tayvan kriziyle birlikte "Çin'in küresel tehdit olduğu" yönündeki ifadelerine "Tayvan'ı kuşatmıyorlar, Tayvan Çin'in bir parçası ve bu 1948'den beri tüm uluslararası toplum tarafından kabul edildi. Bunu bilmiyorsan yeterince okumuyorsun, git bunun hakkında oku" tepkisi verdi.

Waters'ın röportajda Ukrayna savaşıyla ilgili yanıtları da gündem oldu. "ABD neden Zelenskiy'i bu korkunç savaşı sona erdirecek müzakerelere teşvik etmiyor?" sorusu yönelten Waters, spikerin "Ama işgal edilen tarafı suçluyorsunuz" tepkisine "Yapmanız gereken tarihe bakmak" yanıtı verdi.

Waters, "Yani, bu savaş, bugün başladı diyebilirsiniz, 2008'de başladı diyebilirsiniz. Neticede NATO'nun Rusya sınırlarına, Doğu Avrupa'ya dayanmasıyla ilgili" ifadelerini kullandı. Waters, “Kurtarıcılar olarak rolümüz ne olacak?” sorusunu ise "Öyle bir rolümüz yok" şeklinde yanıtladı.

Yorum Ekle

İlgili Haberler