Robotlar ringe çıkıyor

Japon şirket ABD'li rakibinin düello teklifini kabul etti. Başka bir deyişle kısa bir süre sonra Japon robot ile ABD'li rakibi ringde kozlarını paylaşacak.

Robotlar ringe çıkıyor
- A +

 

Son olarak Kadınlar Dünya Kupası finalinde karşı karşıya gelen ABD ve Japonya bu defa kozlarını oldukça farklı bir kulvarda paylaşmaya hazırlanıyor.

ABD'nin 5-2'lik galibiyetiyle sonuçlanan final mücadelesi öncesi Japonya merkezli 'Suidobahsi Heavy Industry' isimli şirletin CEO'sunun ABD'lileri ti'ye almasıyla başlayan atışma ringe taşınıyor.

Ürettiği devasa robotlarla adını duyuran Suidobahsi Heavy Industry'e meydan okuyan ABD merkezli MegaBots, rakip şirketin rabotu ile kendi modellinin kozlarını paylaşması adına düelloya davet etmişti.

Akıllara Hollywood yapımı Real Steel filmini getiren düello teklifine bugün japon şirketten yanıt geldi. ABD'li rakibin teklifine olumlu yanıt veren Suidobahsi Heavy Industry, düello davetini kabul etti.

Hugh Jackman, Evangeline Lilly ve Anthony Mackie'nin rol aldığı 2011 yapımı Real Steel'de boksörlerin yerini alan dövüşçü robotlar, çeşitli turnuvalarda yer alarak kozlarını paylaşıyorlardı.

Yorum Ekle

İlgili Haberler