Robot Süpürge Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hangi robot süpürgesini satın alacağınıza karar vermekte sorun mu yaşıyorsunuz?

Robot Süpürge Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
- A +

 

Zemini temizlemenin sıkıcı işlerinde size yardımcı olabilecek çeşitli fiyatlara sahip sayısız robot süpürge bulunmaktadır. Halı, parke veya evcil hayvanınızın bıraktığı tüyleri temizlemek ve ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir robot süpürgesi bulmak çok kolay. Mevcut olan robot süpürgelerin çoğu, evinizi temiz tutmanın zorluğunu ortadan kaldıran kullanışlı özelliklerle doludur. Programlı temizliklerden otomatik olarak boşalan çöp kutularına kadar, aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda model vardır.

 Aşağıda sizin için birçok dikkat edilmesi gereken özelliği bir araya getirdik. Araştırmamızı yaparken İyi Öneri sitesindeki en iyi robot süpürge sayfasında tüm bu özelliklere uygun tavsiyelerin yer aldığını gördük. Buradaki ürünleri özelliklerine göre inceleyip seçiminizi yapabilirsiniz.

 İpuçları:

 Evinize göre karar verin. Parke veya halı var mı? Halılarınız ne kadar kalın? Evinizin kaç katı var? Çok tüy döken evcil hayvanlarınız var mı? Bunlar bir robot süpürgesi alırken dikkate alınması gereken faktörlerdir.

  • Bütçenize karar verin. Robot süpürge fiyatları büyük ölçüde değişir. Ancak, daha düşük fiyat kademelerdeki modellerde (ev haritalama ve WiFi bağlantısı gibi) bazı popüler özellikler yoktur.
  • Uygulaması var mı? En yeni robot süpürgeler, temizlikleri kontrol etmeyi ve programlamayı kolaylaştıran uygulamalarla birlikte çalışır. Birçok model evinizin haritasını çıkarır ve uygulamaya dokunarak belirli alanları temizlemenize izin verir.
  • Robot süpürgeler, çeşitli gezinme yöntemleri kullanır. Alt uç modeller, öngörülemeyen bir düzende temizlik yaparak duvarlardan ve mobilyalardan nazikçe seker. Orta ölçekli ve yüksek kaliteli robot süpürgeler, tipik olarak lazer veya optik sensörler yardımıyla öngörülebilir bir şekilde temizlenir.
  • Bazı modeller diğerlerinden daha iyi temizler. Tüm robot süpürgeler aynı emiş ve temizleme gücüne sahip değildir. Bazıları halılardan evcil hayvan tüylerini almakta daha iyidir, bazıları ise parke veya halı üzerinde daha iyi performans gösterebilir.

 Robot süpürge teknolojisi son zamanlarda çok gelişmesine rağmen, muhtemelen kapsamlı bir temizlik için bir elektrikli süpürgeyi yanınızda bulundurmak isteyeceksiniz. Robot süpürgeler, günlük temizlik için harikadır.Yemek kırıntıları, kedi kumu, her türden tüyü, tozları ve zeminde bulduğu diğer her şeyi toplar. Ofis alanları için de uygundurlar. Ancak yine de gözden kaçan birkaç nokta olabilir.

 Birçok robot süpürge, günde birden çok kez çalışacak şekilde programlanabilir ve bazı uygulama özellikli robotlar, temizlenirken ilerlemelerini izlemenize izin verir. Alerjiler veya toz konusunda endişeleriniz varsa, yerleşik çöp kovasını tabandaki daha büyük bir çöp kutusuna boşaltarak toza maruz kalmanızı en aza indiren modeller de bulabilirsiniz.

 Evcil hayvanınız var mı?

 Birçok üretici, evcil hayvanları olanlar için uygun robot süpürgeler yapıyor. Bazı modeller hem parke hem de halıda neredeyse tüm evcil hayvan tüylerini toplamaktadır. Alerjiniz varsa, bu robot süpürgeler havada asılı olan alerjenleri ortadan kaldırmaya yardımcı olmak için yüksek verimli filtrelere sahiptir.

 Evcil hayvanlarınızın olduğu bir evde robot süpürgeyi çalıştırmanın dezavantajı, sık sık bakım için plan yaptığınızdan emin olmanız gerektiğidir. Döner fırça, yan fırçalar ve filtreler gibi şeyler sıkça aşınır ve değiştirilmesi gerekir. Çöplerini kenara çeken kedilere yardımcı olacak bir robot süpürgesi isteseniz bile, taşmaması için çöp kutusunu sık sık boşaltmanız gerektiğini hatırlamanız gerekir.

 Çok büyük bir eviniz yoksa pil ömrü büyük bir sorun değil

 Robot süpürge pil ömrü belirli bir dereceye kadar önemlidir. Test edilen her robot süpürge şarj edilmeye gerek kalmadan tüm bir temizlik seansı boyunca sürmektedir.

 Ortalama olarak, bir robot süpürgesi bir buçuk saate kadar temizlik yapabilir ve bazı üst düzey modeller tam iki saat dayanır.

Yorum Ekle