Rekor neden kırılamadı!

Timsah Arena’da geçtiğimiz hafta sonu oynanan Bursaspor – Göztepe maçında beklentilerin aksine taraftar rekoru kırılamadı.

Rekor neden kırılamadı!
- A +

 

Bursaspor’un eşik maçı olarak görülen ve Bursaspor Yönetim Kurulunun bilet fiyatlarında büyük bir indirime gitmesi nedeniyle yeşil-beyazlı taraftarların akın ettiği maç biletleri kritik karşılaşma öncesi tükenmişti.

Yayıncı kuruluş beIN SPORTS tarafından açıklana rakamlara göre Bursaspor - Göztepe karşılaşmasını Timsah Arena tribünlerinden 33 bin 43 biletli seyirci takip etti. Bu açıklanan rakam taraftarları ve kamuoyunu tatmin etmezken konu hakkında birçok yorum yapıldı.

Geçtiğimiz sezon oynanan Fenerbahçe maçında tribünlerde 38 bin 108 biletli seyirci yer alırken bu rakam şimdiye kadar Bursa’da oynanan en kalabalık maç olarak rekoru elinde bulunduruyor.

Timsah Arena’nın toplam kapasitesi 43 bin 363 kişi olurken güvenlik ve sponsorlara verilip satışa çıkmayan biletlerin stadın doluluk oranını etkilediği belirtildi.

Bursa.com’un araştırmalarına göre maçlarda en fazla 41 bin bilet satılabiliyor. Bursaspor Kulübü bu sezon 18 bin 163 adet kombine satarken BursasporGöztepe maçına bu kombine sahiplerinden 2 bin kişinin maça gelmediği gibi kombinesini de devretmediği belirlendi.

Protokol ve basın mensupları için toplamda 1000 kişilik yer ayrıldığı belirtilirken, 3 bin 500 kişilik bilet de sponsorlara gittiği için satışa çıkmadı.

Satışa çıkartılabilen (kombineler dahil) toplamda 41 bin biletten, Protokol ve Basın 1000, Sponsorlar 3 bin 500 bilet düşüldüğünde 34 bin 500 kişi olması gerekiyor. Bursaspor Kulübü Satınalma Sorumlusu Erman Tüle, kale arkası kartı olup maratona gelenlerin de kart okutmamasından dolayı ve stadyum içinde görev yapan personellerin de bu rakam içinden düşüldüğünde açıklanan 33 bin 43 rakamının doğru olduğunu belirtti.

Timsah Arena’da protokol ve sponsorların bilet sayısına neden dahil edilmediği ise merak konusu oldu.

Yorum Ekle

İlgili Haberler