Redd Bull'un gözü şampiyonlukta

Formula 1'de bitime iki yarış kala Redbull pilotu Max Verstappen liderliğini sürdürüyor. Avusturyalı ekibin motor üreticisi Honda'nın teknik sorumlusu Toyoharu Tanabe, hafta sonu koşulacak iki yarışta büyük bir savaş vereceklerini söyledi.

Redd Bull'un gözü şampiyonlukta
- A +

 

Formula 1'de heyecan son hızıyla devam ediyor...

Sezonun bitimine 2 yarış kala nefesler tutuldu.

Dünyanın bir numaralı motor sporları yarışmasında Redbull pilotu Max Verstappen, son şampiyon Lewis Hamilton'in 8 puan önünde lider konumda bulunuyor.

Son iki yarışta Mercedes'in gerisinde kalan Red Bull'un şampiyonluk hayalleri, eğer performansını arttıramaz ise suya düşebilir.

Hem Honda hem de Red Bull, bu şampiyonluğu çok istiyor ve kalan iki yarışta Mercedes'le mücadele edebilmek için ellerinden geleni yapacaklar gibi görünüyor.

Avusturyalı ekibin motor üreticisi Honda'nın üst düzey yöneticisi Toyoharu Tanabe, Suudi Arabistan ve Abu Dhabi yarışlarından önce umutlu konuştu.

Tanabe, "Katar'da Mercedes'le olan fark Brezilya'daki gibi büyük değildi. Güç dengesi sürekli değişiyor. Neler olacağını hep beraber göreceğiz" dedi.

Honda yöneticisi, hafta sonu koşulacak 2 yarışta da büyük bir savaş vereceklerini belirterek, "Rakiplerimizle aramızdaki farkı açmalıyız. Pistin durumuna göre planımızı yapacağız " ifadelerini kullandı.

İlgili haber için tıklayın.

Spor Toto 1. Lig'de 14. hafta heyecanı

Yorum Ekle

İlgili Haberler