Projelerimiz, fikirlerimiz değerlendirilmeli

Cüneyt Özkan Bursa.com'da Serkan Yetişmişoğlu'nun konuğu oldu.

Projelerimiz, fikirlerimiz değerlendirilmeli
- A +

 

Bursaspor Olağan Genel Kurulu öncesi Başkan adaylarından Cüneyt Özkan web tv stüdyolarında canlı yayında Bursa.com konuşuyor.

Özkan bizim düşüncelerimizle aynı düşüncede olan bir aday olsaydı aday olmazdık. Cüneyt Özkan söylemleri herkesin hoşuna gitti. Bizim gibi düşünen  biri aday olursa aday olmazdık. Bizim koltuk sevdamız yok Bursaspor'a hizmet etmek istiyoruz.

Bursaspor'un anayasası olsun ismi farklı olabilir ama bursaspor'u yönetmeye talip olanlar Bursaspor'un etik kurallarına uygun davranacağını bilerek gelsin. Bir sistem kurulsun.

Üyelik tarafsız bir kurum tarafından kabul edilsin. 3 ay üye kabulünde kısa bir süre. Mevcut yönetim buna karar vermesin.Kişilere bağlı blok oylar var bunun önlenmesi için üyelik kabulunünü yönetim yapmasın. Genel Kurul bağımsız bir kurum olsun.

Yönetime geldiğimizde diyelim ki Genel Kurul üyelerine bağımsız bir kurum karar versin.

Liste oluştururken  bağımsız kurul olmadığı için başkan adayları oy yada maddi kaygıyla liste hazırlıyor biz bu kaygıların içinde olmadık. Dünyaya bakışları farklı ama Bursaspor'a aşık bir ekibiz. Bursaspor kökleşmeye gidecekse yönetici çok zengin olmalı fikrine katılmıyorum. Para kurtarsaydı Bursaspor'u biz küme düşmezdik. 

Birlikte değil bir olan bir ekibiz hepimiz birbirimizi tanıyoruz.

Bölükbaşı'nın gelin bir olalım teklifi hakkında konuşan Özkan; Başkanımız çağrı yaptı bizde onunla görüştük biz hiçbir şekilde koltuk pazarlığı yapmadık. Biz Bursaspor'a faydalı işler yapmak istiyoruz. Kaybedersek geriye çekilip küsmeyeceğiz. Gidip projelerimizi sunacağız kaybetsek bile. Yeni stat için dedik ki  10 tl ye kombine satalım bunun için 400 tlye dergiye üye olacak 90 tl ye forma alacak bunu yaparsa 10 tlye kombineye sahip olacak.

Divan kurulunda anlattık bizim uzay projemiz yok. 15 mayıs'a kadar 50 Milyon teminat mektubunu versinler ben de adaylıktan geri çekileceğim. Bu projeleri gerçekse yapmaları lazım. 

Şenol Hoca ile kongre öncesi görüşmeyi etik bulmuyorum.  Biz Şenol Güneş ile aday ike konuşma etik değil. Ne vasfla konucağım? Taraftar olarak çok sabırsızız buna ben de dahilim. Bir maç sonunda eleştirilerin dozu kaçmamalı. Ben tabii ki Şenol hoca ile devam etmek. 

Fernandao çok iyi bir performan gösterdi kendsi 28 yaşında ve 3milyon gibi bir isteği olmuş. Ben taraftar olarak kalmasından yanayım. Fakat başkan olarak mali yönden de düşünmek lazım.

Geçen yıl görüşmüş olduğum iki firma vardı. Bunu şekillendirmek istiyoruz. Stadyum reklamları konusunda ise gerçek bir Profesyonel ekip çalışılması  lazım.

Timsah Arena için kombine ve bilet fiyatları konusunu mümkün olduğunca düşük tutmak lazım. Biz yeni stadımıza iki transfer yapmak istiyoruz.

Çifte üyelikler bizim olmazsa olmazımız. Kim karşı çıkarsa çıksın, kim karşı olursa olsun biz bunu kendimize ilke edildik. Bursaspor genel kurul üyesi olmanın tek şartı var o da Bursasporlu olmak. Eğer Bursasporlu değilseniz üye olmayın! 

Siz divan kurulunda Bursaspor formasının üzerine bir logo yaptırıp bunu kullanıyorsunuz bu suçtur? Eğer bu sponsorluk gerçekse bunu belgelendirmeleri lazım. 

Vakiıfköy için verilen değerinden daha fazlasını göstermek istiyoruz. Yapılan bir transfer sonucunda alt yapıya aktarılması gerektiğini düşünüyoruz. 

Biz bu sezon hakem hatalarından çok çektik en az 10 puan hakkımız gasp edildi. Ben taraftar olarak görevimi yaptım. Hakem hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunduk. Biz hakkımızı aramaya buradan başladık.

Genel kurulda 10 dakika konuşma hakkımız var. Ben bu kadar kısa süreden ne kendimi, ne ekibimi nede projelerimi anlatabilirim bu durumu değiştirmeliyiz.

Artık yöneticileriniz transfer döneminde fotoğraf çekilmek için var olmamalı. Proje insanı olmalılar. Biz hiç bir yönetim üyesi arkadaşımıza bir görev vaadi vermedik.

Camiamız çok iyi düşünmeli. Hangi ekip daha iyi işler yapar, hangi ekip bu göreve muvaffak olur. Bu gibi değerlendirmeleri yapmalılar. 

Bizler kongre sürecinde kazanamasak dahi projelerimiz, fikirlerimiz değerlendirilmeli.

Bursa.com'a yayın hayatında başarılar diliyorum.

 

 

Yorum Ekle

İlgili Haberler