Prizle oyun yangınla bitti

Konya'da bir binanın 5'inci katında iddiaya göre elektrik priziyle oynayan 5 yaşındaki çocuk yangına neden oldu. Alevlerin biranda yükselmesi ve binayı saran dumandan etkilenen 5 kişi hastaneye kaldırıldı.

Prizle oyun yangınla bitti
- A +

 

Olay, bugün saat 20.00 sıralarında merkez Karatay İlçesi Ulubatlı Hasan Mahallesi Kelebek Sokaktaki 8 katlı Hilal Sitesi'nin 5'inci katında Muhammet Sarıboğa'ya ait evde meydana geldi. Muhammet Sarıboğa, ailesiyle birlikte mutfakta olduğu sırada iddiaya göre odada bulunan 5 yaşındaki torununun elektrik priziyle oynaması sonucu yangın çıktı. Alevler biranda yükseldi. Durumu fark eden Sarıboğa ailesi, odanın kapısını güçlükle açıp içerde mahsur kalan torunlarını alıp binayı tahliye etti. Bu sırada hızla yükselen alevler üstteki 3 katın dış cephesine sıçradı. Olay yerine çok sayıda itfaiye ve polis ekibi çağrıldı.

Üst katlardan oturan ve dumandan etkilenen Emin Gök, Meryem Gök, Fatma Kara, Münevver Yıldız ve Fadime Dalyaran ambulansla hastaneye kaldırıldı. Alevler itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle söndürüldü.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Yorum Ekle