Polisi şehit eden kaçakçı değil, PKK'lı çıktı

Siirt'te, kaçakçılık şüphesiyle durdurulmak istenen bir otomobilden ateş ederek polis memuru Bünyamin Torğut'u şehit eden kişi ile aynı araçta ölü bulunan diğer kişinin PKK'lı olduğu ortaya çıktı.

Polisi şehit eden kaçakçı değil, PKK'lı çıktı
- A +

 

Polisi şehit eden kişinin örgütün Çırav Bölge sorumlusu 'Çıraw' kod Cemal Oğuz olduğu belirtildi. Araçta cesedi bulunan teröristin de kayıp olan Oğuz'un silahından çıkan kurşunla öldüğü tesbit edildi.

Siirt'te 7 Temmuz günü Siirt-Eruh karayolunun 15'inci kilometresinde Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipleri, sabaha karşı saat 02.00'de yaptığı uygulamada, şüphe üzerine yoldan geçen bir aracı durdurmak istedi. Duran araçtaki bir kişinin rastgele ateş açması üzerine görevli polis Bünyamin Torğut şehit oldu. Olay sonrası başlatılan operasyonda ateş açılan araç, bulundu. Ancak araç içerisinde de bir kişinin ölü olduğu görüldü.

PKK'LI AYNI SİLAHLA ÖLDÜRÜLDÜ

İlk bilgilerde kaçakçı olduğu belirtilen araçtakilerin, terör örgütünün üst düzey yöneticileri ile örgüt üyeleri ve bunlara yardım ve yataklık eden kişiler olduğu öğrenildi. Polis memuru Bünyamin Torğut'u şehit eden kişinin terör örgütünün Çırav Bölge Sorumlusu 'Çıraw' kod adlı Cemal Oğuz olduğu öğrenildi. Araçta ölü olarak bulunan kişinin de PKK'lı olduğu, yapılan otopsi sonucunda da polis memuru şehit eden aynı silahtan çıkan mermilerle öldüğü tespit edildi.

2 KİŞİ GÖZALTINDA

Olay sonrası yapılan çalışmada yakalanan 2 kişinin de bu kişilere yardım ve yataklık ettikleri belirtildi. Olayla ilgili başlatılan geniş kapsamlı soruşturma devam ediyor.

Yorum Ekle

İlgili Haberler