PKK ve HPG‘den tehdit mektubu

Seçim yaklaştıkça terör örgütü ile HPG'nin Güneydoğu halkına baskısı da artıyor. İşte örgüt ve HPG'nin halkı tehdit ettiği ölüm mektupları...

PKK ve HPG‘den  tehdit mektubu
- A +

 

7 Haziran seçimlerine sayılı günler kala, PKK bölge halkının oylarını tehdit mektuplarıyla yönlendirmeye çalışıyor. Muhtarlara ve halka, HPG imzasıyla gönderilen mektuplarla,"Bu köyden AK Parti'ye oy çıkmasın" diye tehdit ediliyor.

Terör mektuplarında, terörün kanlı yüzünü gösteren ifadeler yer alıyor. Ölüm tehdidi mektuplarında, "Eğer sizin ailede tek bir oy AKP veya başka bir partiye giderse o zaman hesabımızın büyük olacağını bilmeniz gerekir" deniliyor.

"AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARINI EVİNİZE ALMAYIN UYARISI"

Söz konusu mektuplarda AK Parti milletvekili adayları ile görüşen ve evlerinde ağırlayan vatandaşlara tehditler savruluyor.
Teröristlerin gönderdiği mektupta şu kanlı tehditler yer alıyor: "Biz bir hususa anlam veremiyoruz. Ya anlamıyorsunuz ya da sizi satın alacak paralar akıtmaktalar. Eğer sizin ailede tek bir oy AKP veya başka bir partiye gitsin o zaman hesabımızın da büyük olacağını sizin bilmeniz gerekir." 
Öte yandan köylere kadar giden örgüt üyelerinin seçmeni ölüm tehditleriyle baskı altına almaya çalıştığı da istihbarat birimlerine ulaşıyor.

Yorum Ekle

İlgili Haberler