'PKK ile omuz omuza olanlar saz çalıp türkü söylüyor'

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Kayseri’de yapımı devam eden bölge hastanesinde incelemelerde bulunarak, hastane inşaatında çalışan işçilerle sohbet etti.

'PKK ile omuz omuza olanlar saz çalıp türkü söylüyor'
- A +

 

Yapılan ziyarette konuşan Bakan Yıldız, “Türkiye ile alakalı iyi emelleri olmayanlar bir kısım şirinlik gösterilerinde bulunuyorlar. PKK ile omuz omuza olanlar saz çalıp türkü söylüyor” dedi.

Kayseri’de yapımı devam eden bölge hastanesinde incelemelerde bulunan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, “Bu hafta sonunda Türkiye’nin geleceğine yön veren bir seçime giriyoruz. Biz 2002 yılında kendisi kadar kaybetmiş bir Türkiye’yi devraldık. İflas etmişti ve ‘1 aylığına memur maaşı ödenmezse ne olur’ diye konu edinmişti” ifadelerini kullandı.

Yıldız ayrıca, “Bu seçim zamanlarında ne yazık ki bütün siyasetçiler vatandaşımıza karşı dürüst davranamayabiliyorlar. Bunu üzülerek söylemem lazım. Tuzu kuru olanlar çok rahatlıkla ‘ben asgari ücreti arttırırım. Emekliye şu kadar veririm’ diyebiliyorlar. Biz bu ülkeyi yönetiyoruz. Her yaptığımız işin bir sorumluluğu var” diye konuştu.

‘Biz yoku paylaşmıyoruz’ diyen Yıldız, “Biz varı paylaşıyoruz. Bakın doktorun hastasını 44-45 yaşına kadar görmediği çok hasta geçti bu memlekette. Reçete ile muayene etmeden ama şimdi buraya kurulacak hastane ile beraber Türkiye’nin gelişen yüzünü hep beraber hissetmiş olacağız” şeklinde konuştu.

Sözlerini sürdüren Yıldız, “Hangi partiye oy veriyor olursanız olun mutlaka sandığa gidin. Türkiye ile alakalı iyi emelleri olmayanlar bir kısım şirinlik gösterilerinde bulunuyorlar. PKK ile omuz omuza olanlar saz çalıp türkü söylüyor. Ne kadar şirinlik yaptıklarını son 1 ayda anladık. Ben o yüzden HDP’nin bu manada en popülist yaklaşımda bulunan parti olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Türkiye bir bütündür. Türkiye aynı şekilde Edirne’den Kars’a, Sinop’tan Hatay’a varıncaya kadar her yönü ile bir bütündür. Bununla alakalı kimse bir tereddüt yaşamasın” ifadelerini kullandı.

Yorum Ekle

İlgili Haberler