"Perakende sektörü Bursa için önemli"

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay,  dünyada en çok değer üreten şehirlere sahip ülkelerin küresel rekabete yön verdiğini belirterek, “Bursa’nın hedeflerine ulaşması için sektörel çeşitliliği sağlamak zorunda” dedi.

"Perakende sektörü Bursa için önemli"
- A +

 

BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Türkiye Perakendeciler Federasyonu Başkanı Mustafa Altunbilek ve PERDER Bursa Şubesi Başkanı Haşim Kılıç’ı ağırladı. Altıparmak Temsilcilik Binası’nda gerçekleştirilen ziyarette konuşan Başkan Burkay, Türkiye’nin ikinci ihracatçı kenti olan Bursa’nın ülke ekonomisine yön verdiğini ifade etti. Bursa’nın sadece otomotiv, makine ve tekstil sektörlerinde değil, farklı alanlarda da büyük potansiyele sahip olduğunu söyleyen İbrahim Burkay, sektörel çeşitliliğin büyük önem taşıdığını, BTSO olarak şehirdeki ticaret ve sanayi hayatına dinamizm kazandıracak projeleri hayata geçirdiklerini kaydetti. 

 

“PERAKENDE SEKTÖRÜ BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR”

Kentin ortak aklını harekete geçirerek Türkiye’deki odalar ve borsalar arasında ilk kez ‘Sektörel Konsey’ yapılanmasını oluşturduklarını belirten Burkay, 18 Konsey arasında ‘Perakende Ticaret Konseyi’nin de bulunduğunu dile getirdi. Perakende sektörünün Bursa için büyük önem taşıdığını ifade eden BTSO Yönetim Kurulu Başkanı Burkay, 2014 yılında Bursa PERDER ile birlikte düzenledikleri hijyen eğitimlerinden 500’ü aşkın kişinin faydalandığını da sözlerine ekledi.

 

“YENİ HÜKÜMETİN KURULMASINI BEKLİYORUZ”

Türkiye Perakendeciler Federasyonu Başkanı Mustafa Altunbilek de perakende sektörünün uzun yıllar boyunca beklediği yasanın bu sene çıktığını hatırlattı. Yasanın beklentilerini yeterince karşılamadığını belirten Altunbilek, “Sektörümüzün merakla beklediği Perakende Yasası geçtiğimiz aylarda yürürlüğe girdi. Bu yasa bizim için büyük önem taşıyor. Yasanın şu anki haliyle bazı düzenlemelerin yapılması gerekiyor. Uygulama konusunda beklentilerimiz var. Yeni hükümetin kurulması ile birlikte bu taleplerimizin yerine getirilmesi için elimizden gelen çalışmayı yapacağız” diye konuştu.

Yorum Ekle

İlgili Haberler