Parti görüntüleri sızan Finlandiya başbakanına uyuşturucu testi çağrıları

Finlandiya'da muhalefet partileri, bir grup arkadaşıyla parti görüntüleri sızan Başbakan Marin'e uyuşturucu testine girme çağrısı yaptı

Parti görüntüleri sızan Finlandiya başbakanına uyuşturucu testi çağrıları
- A +

 

Finlandiya Başbakanı Sanna Marin'in ülkesindeki bazı şarkıcı ve sosyal medya fenomenleriyle yaptığı parti gündemde kalmayı sürdürüyor.

36 yaşındaki Marin videonun özel bir alanda kaydedildiğini belirtirken, bu görüntülerin sızmasından dolayı kırgın olduğunu söyledi.

Öte yandan videoda duyulan Fince 'jauhojengi' ifadesinin kokain için kullanıldığı yorumları yapılırken, Başbakan Marin'e uyuşturucu testi yaptırması çağrıları yapıldı.

Bazı sosyal medya kullanıcıları ise videoda duyulan kelimenin 'jallujengi' olduğunu öne sürdü. Bu kelime alkollü bir Fin içkisi olan Jaloviina'yı tanımlamak için kullanılıyor.

Birçok muhalefet partisinin uyuşturucu testi çağrısı yaptığı Marinise konuyla ilgili olarak, "Saklayacak bir şeyim yok. Asla uyuşturucu kullanmadım. Kişisel olarak alkol dışında bir şey tüketmedim. Dans ettim, şarkı söyledim, eğlendim. Tamamen yasal şeyler. Ayrıca hiçbir zaman başkalarının uyuşturucu kullandığını gördüğüm veya bildiğim bir durumda da bulunmadım" ifadelerini kullandı.

Marin ayrıca gerekli olması durumunda uyuşturucu testine girebileceğini de söyledi.

Finlandiya tarihinin en genç başbakanı olan Sanna Marin 2019 yılında göreve gelmişti. Marin geçtiğimiz yıl da 'iş telefonunu' yanına almadan eğlenmeye çıkmış, bu nedenle Kovid-19'le temaslı olduğu kendisine bildirilememişti. Marin bu davranışı nedeniyle özür dilemişti.

İlgili haber için tıklayın.

Kuzey Kıbrıs’ta ana muhalefet euro para birimine geçiş talep ediyor

Yorum Ekle

İlgili Haberler