Parmak bebekler yaşama tutundu

Muğla'nın Milas İlçesi'nde 27 haftalık olarak dünyaya gelen ikiz bebekler Miraç ile Meriç, Denizli'de özel bir hastanede 2,5 ay süren tedavilerinin ardından yaşam mücadelesini kazandı. Hayata tutunan erkek ikizler sağlıklı bir şekilde taburcu edildi.

Parmak bebekler yaşama tutundu
- A +

 

Muğla'nın Milas İlçesi'nde erkek ikizlere hamile olan 26 yaşındaki Yasemin Çalık, 2,5 ay önce bir hastanede erken doğum yaparak biri 1 kilogram, diğeri ise 1 kilo 100 gram ağırlındaki bebeklerini dünyaya getirdi. Ancak 27 haftalık doğan bebekler, prematüre olmaları ve solunum yetmezliği nedeniyle ambulans helikopterle Denizli'deki Özel Tekden Hastanesi'ne getirildi. Miraç ve Meriç adı verilen ikiz bebekler, hastanede yenidoğan bölümünde tedaviye alındı. 2,5 ay süren tedavilerinin ardından ikizler sağlıklı bir şekilde hastaneden taburcu edildi.

Anne Yasemin Çalık, ikizlerinin sağlıklarına kavuşmasının sevincini yaşadığını belirterek, "Bebeklerim 27 haftalık prematüre olarak dünyaya geldi. İki ay kuvözde kaldılar. Bizim için zor ve üzücü günlerdi. Şimdi ise ikizlerimi sağlıklı bir şekilde kucağıma aldım. Bunun mutluluğunu yaşıyorum" dedi.

Yorum Ekle