Özyeğin'den HSBC açıklaması

Fiba Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Özyeğin HSBC Türkiye'nin kart müşterisi portföyü satışıyla ilgili olarak, "Bu konuda konuşulacak hiçbir şey yok, resmi bir şey yok. Diğerleri kadar yakın ilgilenmiyoruz" ifadelerini kullandı.

Özyeğin'den HSBC açıklaması
- A +

 

Özyeğin, "2. Avea Genç CEO Buluşmaları"nın açılışında yaptığı konuşmada, 29 yaşında ilken hasbelkader bir bankanın yönetim kurulu üyesi olduğunu, bankaya katıldığında bankanın B'sini bile bilmediğini, hatta o dönem Amerika'dan 3 ay önce döndüğünü ve bir bankada hesabının bile olmadığını anlattı.. İnsan kaynağının kendisi için çok önemli olduğunu vurgulayan Özyeğin, bunun sabit yatırımdan daha önemli bir kaynak olduğunu söyledi. Finansbank'ı 1987'de kurmasından bu yana 50 bin üniversite mezununu işe aldığı bilgisini veren Özyeğin, bunlardan 12 bininin halen Finansbank'ta çalıştığın dile getirdi.

42 YAŞINDA KURDU

Finansbank'ı kurduğunda kendisinin 42 yaşında olduğunu, bankanın üst yönetim kadrosunun ise 28 ile 30 yaş arasındaki çalışanlardan oluştuğunu vurgulayan Özyeğin, hali hazırda Finansbank Yönetim Kurulu Başkanı olan Ömer Aras'a o dönem genel müdürlük teklif ettiğinde Aras'ın sadece 34 yaşında olduğunu anımsattı. Gençlere rekabeti iyi takip etmeleri tavsiyesinde bulunan Özyeğin, müşterilerini yakından tanımayanların piyasanın gerisinde kalacağını, rekabetin en iyi, müşterilerden takip edilebileceğinin altını çizdi. "Şimdiki aklım olsa belki psikoloji okurdum diyorum" diyen Özyeğin, teknik bilginin belli bir yönetici seviyesine kadar çok faydalı olduğunu, ancak ondan sonra yöneticilik sanatının insanları yönetme sanatı olduğunu ifade etti.

HSBC AÇIKLAMASI

 Konuşmasından sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Özyeğin, Türkiye'deki bankacılık faaliyetlerini küçültmeyi hedefleyen HSBC'nin kart müşterisi portföyüne Fibabanka'nın talip olduğu yönünde çıkan haberlere ilişkin, "Bu konuda konuşulacak hiçbir şey yok, resmi bir şey yok. Diğerleri kadar yakın ilgilenmiyoruz" ifadelerini kullandı.

İlgili Haberler