Özel okulların ücretleri iade edilecek mi?

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın eğitim-öğretim döneminin eylülde açılacağını açıklaması üzerine Türkiye Özel Okullar Derneği Başkanı Nurullah Dal ile bundan sonraki süreçte özel okullarda nasıl bir strateji izleneceğine dair açıklamalarda bulundu

Özel okulların ücretleri iade edilecek mi?
- A +

 

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın eğitim-öğretim döneminin eylülde açılacağını açıklaması üzerine Türkiye Özel Okullar Derneği Başkanı Nurullah Dal ile bundan sonraki süreçte özel okullarda nasıl bir strateji izleneceğine dair konuştuk.

EĞİTİM ÜCRETİ İADE EDİLMEYECEK
Velilerin en çok merak ettiği eğitim, yemek ve servis ücretlerinin iadesiyle ilgili Dal şunları söyledi: "Eğitim ücretinin iadesi söz konusu değil. Özel okullar hali hazırda müfredatı online olarak işliyor. Buna branş öğretmenleri de dahil. Ama yemek ve servis ücretleri konusunda okullar gerekli hesaplamaları yapacak. Mahsuplaşmalar de iadeler de yeni dönem başlamadan tamamlanacak. Bu süreçte dernek hakemlik görevini gerekirse yürütecek. Bazı okullar kendi inisiyatifleriyle servis ve yemek ücretlerini iade etmeye başladılar. Bunda özgürler. Ama henüz ödeme yapmaya başlamamış olan okullar bahsettiğimiz metodu takip edecek."

TELAFİ EĞİTİMİNİ MUTLAKA YAPACAĞIZ
Yüz yüze telafi eğitiminin eylül ayında da olsa yapılacağının altını çizen Dal, "Başkan Erdoğan'ın açıklamasından haziranda yüz yüze bir telafi eğitimi olmayacağı netleşti. Ancak özel okullar yeni eğitim sezonu açılmadan önce 3 hafta telafi eğitimi yapacak. Dolayısıyla vadettikleri yüz yüze eğitim hizmetini verecekler. Tabi bu konuda Milli Eğitim Bakanının açıklamasını bekleyip, ne yapacağımızı netleştireceğiz" diye konuştu.

İlgili haber için tıklayın.

Kız yurdunda 1919 yazılı ışıklandırma yapıldı

Yorum Ekle

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı AKG 23 Mayıs 2020 07:17 İyice Ali kıran baş kesen olmuşlar.... ne demek ödenmeyecek beyefendi biz o ücretleri çocuklarımız okul kampüsü sınırları içerisinde yüz yüze eğitim almaları için ödedik.... yaptığımız sözleşmenin hangi maddesinde mücbir sebepler durumunda eğitim online olarak verilecektir maddesi var.... biz hukuki yollardan hakkımızı alırız, alamazsak öğrencilerimizi devlet okullarına çekince kısa dönemde kar etme derdine düşen okullar orta ve uzun vadede büyük zarara uğrarlar....