sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


Otosan işçileri Gölcük'ten İnönü'ye destek için geldi

Otosan Gölcük Fabrikası'nda çalışan işçiler Eskişehir'in İnönü ilçesine gelerek, kendileri gibi işi bırakma eylemlerini sürdüren Ford Otosan İnönü Fabrikası işçilerine destek verdi.

Otosan işçileri Gölcük'ten İnönü'ye destek için geldi
- A +

 

Kocaeli'nin Gölcük ilçesinden yaklaşık 150 otomobille gelen işçileri Ford Otosan İnönü Fabrikası önünde eylemlerini sürdüren işçiler alkışlarla ve 'Hoş geldin kardeşim' şeklinde attıkları sloganla karşıladı. Gölcük'ten gelen işçiler ile İnönü'deki işçiler birbirlerine sarıldı. Birlikte fabrika önüne gelen işçiler burada 'Direne derine kazanacağız' diye slogan attı.

Gölcük'ten gelen işçiler adına konuşan Hakan Cömert, "Gölcük'ten araçlarla yola çıktık. Aslında bu olay için fazla bir şey söylemeye gerek yok, insanların duyguları belli. Bu insanların beklediği tek şey ekmek parası. Ekstra istekler yok, uçuk kaçık niyetler yok. Herhangi bir siyasi bir şey yok. Bir propaganda yok. Bir örgüt yok. Kelimenin artık anlamsız kaldığı, manasız kaldığı yerlerdeyiz. İnşallah buradaki inanç, bu duygu seli haklı bir şekilde davasını sürdürecek ve kazanacak. Ekmeğini kazanıp, öyle evine gidecek" dedi.

Yaklaşık 2 saat kadar Ford Otosan İnönü Fabrikası önünde duran işçiler daha sonra araçlarına binerek Gölcük'e geri döndü.

Eskişehir'in İnönü ilçesinde kamyon üretimi yapan Ford Otosan Fabrikası'nda çalışan bin 500 kadar işçi geçen hafta pazartesi gün işi bırakma eylemi başlatmıştı. Fabrika önünde çadır kuran işçilerin eylemi halen sürüyor.

Yorum Ekle

İlgili Haberler