Otopark istiyoruz

Değimelikızık Mahallesi Muhtarı Arif Eker Yıldırım bölgesinin en eski yerleşim yerlerinden biri olan mahallemizde en büyük sıkıntılarından biri olarak, “Sokaklarımız dar olduğundan ve evlerimizin altında otopark yeri olamadığından araçlarını sokaklara bırakıyor. Bu da zaten sıkışık olan trafiği daha da içinden çıkılmaz hale getiriyor” dedi

- A +

 

Müzekker SUBAŞI BURSA.COM

Değimelikızık Mahallesi Muhtarı Arif Eker Yıldırım bölgesinin en eski yerleşim yerlerinden biri olan  mahallemizde en büyük sıkıntılarından biri olarak, “Sokaklarımız dar olduğundan ve evlerimizin altında otopark yeri olamadığından araçlarını sokaklara bırakıyor. Bu da zaten sıkışık olan trafiği daha da içinden çıkılmaz hale getiriyor” dedi. Eker,  "Mahallemizde gençlerimizin gönül rahatlığı ile spor yapabileceği ve vakit geçirebileceği yeşil alanlar ve spor merkezleri yok. Bu konuda yetkililerle gerekli görüşmelerimizi yaptık. İnanıyoruz ki mahallemize en kısa sürede geniş bir spor kompleksi ve yeşil alana kavuşacaktır" dedi.

Değimelikızık Mahallesi Muhtarı Arif Eker, “Özellikle bazı sokaklarımızda vatandaşlarımız büyük sıkıntılar yaşıyor. Karanlık sokaklardan geçerek evlerine ulaşmaya çalışan mahalleli zorluklarla karşılışıyor. Ayrıca, Mahallemizde yer altına alınmayan elektrik telleri tehlike saçıyor. Lodosu ile ünlü Bursa’da çıkan her rüzgarda mahallemizdeki elektrik telleri kopuyor. Vatandaşın evlerindeki elektrikli eşyaları sık sık arıza yapıyor. Düşen elektrik voltajı mahalle sakinlerini zor durumda bırakıyor. Birçok lodoslu havalarda elektrikler kesiliyor. Günlerce karanlıkta kalıyoruz. Sokak lambalarının tamiri konusunda telefon trafiği yaşıyoruz. Bu konuda UEDAŞ yetkilileri ile görüştük. Bu konunun en kısa sürede çözüleceğine inanıyorum” dedi. Arif Eker son olarak "Mahallemizde herhangi bir sorunumuz belediyeye bildiriyoruz. Anında çözüme kavuşuyor. Bu konuda Yıldırım Belediye Başkanımız İsmail Hakkı Edabali’ başta olmak üzere tüm yetkili kurumlara teşekkür ediyorum” diye konuşarak sözlerini tamamladı.

İlgili Haberler

Yorum Ekle

VİDEO GALERİ

FOTO GALERİ