Otobüs firmaları bayram ediyor

Bayram yoğunluğu otobüs terminallerinde etkisini göstermeye başladı. Yoğunluk nedeniyle bilet satışlarında patlama yaşanırken, firmalar ek seferler ekleyip yolcuları mağdur etmemek için titizlikle çalıştıklarını belirtti.

Otobüs firmaları bayram ediyor
- A +

 

Ramazan Bayramı’na sayılı günler kala bayram tatili nedeniyle memleketlerine ya da yakınlarının yanına gidecek olan vatandaşlar günler öncesinden biletlerini almaya başladı. Kimi vatandaşlar biletlerini firmaların acentelerinden alırken vatandaşların büyük çoğunluğu biletlerini internet üzerinden aldı. Seferlerdeki koltukların çoğu dolarken yoğunluktan dolayı bilet bulamayanlar ise bilet bulmanın telaşına düştü. Bu durum otogarlarda yoğunluğun başlamasına neden oldu.

“VATANDAŞLAR GÜNLER ÖNCESİNDEN BİLETLERİNİ ALDILAR”

Bayram dolayısıyla otogarlarda geliş gidiş yoğunluğu olacağını söyleyen bir otobüs firması yetkilisi Gürkan Akçan, vatandaşların mağduriyetini gidermek için firmaların ek seferler açtıklarını aktardı. Sistemlerinin internet üzerinde daha yeni açılmış olmasına rağmen hemen dolduğunu vurgulayan Akçan, yaz ve bayram dolayısıyla fiyatlarda da biraz artış olduğunu belirtti. Akçan, “Seferlerimiz günler öncesinden dolduğu için bir hafta içerisinde yeni seferler eklendi. Belirli güzergahlarda sefer sayımızı artırdık. İnsanlar bayram ziyaretine gidip gelecekler. Bundan dolayı da otogarımızda bir yoğunluk var. Vatandaşlar günler öncesinde biletlerini internet üzerinden ya ayırttı ya da aldılar. Sistemlerimizde de bundan kaynaklı bir yoğunluk mevcut. İstanbul, İzmir, Bursa, Antalya ve Karadeniz tarafında seferlerimizde bir yoğunluk bulunmakta. Biletini şimdiye kadar almamış olanların bir an önce biletlerini alsınlar” dedi.
Ankara yönünde hızlı trenin sefer açısından kendilerini etkilediğini aktaran Gürkan Akçan, ek seferlere de bir ek sefer daha koyabileceklerini ifade etti.

Yorum Ekle

İlgili Haberler