Osmanlı modelli baz istasyonu!

Bolu'da, GSM operatörlerinin ortak kullandığı saat kulesi görünümlü baz istasyonunun üzerine Osmanlı arması konuldu.

Osmanlı modelli baz istasyonu!
- A +

 

Bolu Belediye Başkanlığı kentin belirli noktalarındaki parklara ve kavşaklara içerisinde baz istasyonlarının yer aldığı saat kuleleri dikti. GSM operatörlerinin ortak kullandığı saat kulesi görünümlü baz istasyonlarının görünümlerinde yenilenme yapıldı. Baz istasyonlarını yapan firma Sağlık Mahallesi Şehitler Caddesi üzerinde bulunan, düz yükselen kuleyi değiştirerek kat kat yükselir hale getirdi. Kulenin tepesine ise Osmanlı arması konuldu.

Bolu Belediye Başkanı AK Partili Alaaddin Yılmaz, GSM operatörlerini bir araya toplamayı düşündükleri sistem için çalıştıklarını belirterek, "GSM şirketleri kent merkezinde bizim bildiğimiz ve bilmediğimiz birçok yere gizli kapaklı cihazlarını yerleştiriyorlar. Biz istiyoruz ki şehirde böyle ne kadar yer varsa bizim bilgimiz bizim iznimiz altında olsun. Aynı zamanda biz bunu kontrol edelim ki gerçekten dışarıya yaydığı sinyallerden sağlık açısından bir problem var mı, yok mu kontrol edelim. Bunu yeni başlattık ve adım adım şehre doğru yayacağız. Bu açıdan önemli bir çalışma yapıyoruz. Bununla ilgili arkadaşlar daha önce bir sistem kurmuşlar fakat görüntü açısından pek beğenilmemişti. Şu an orayı özel bir teşebbüs yapıyor. Kendisi de bunu beğenmedi ve daha estetik bir yapı yapmak istedi. Şu an bu yapı yapıldı" dedi.

Kuleye Osmanlı armasının konulmasından mutluluk duyduğunu ifade eden Yılmaz, "Üzerine Osmanlı arması konulmasını sizden öğreniyorum ama koydularsa teşekkür ediyorum. Çünkü biz Osmanlı'dan kopuk bir yapı değiliz, Osmanlı'nın mirasıyız. Mirasına sahip çıkacak başkası değil. Osmanlı mirasına herhalde bizden başkası da sahip çıkmaz. Orayı yapan firmanın böyle bir yapıyı yaptığı için de kendilerini kutluyorum. Bundan sonra yapılanlara da örnek olur diye düşünüyorum" diye konuştu.

Yorum Ekle

İlgili Haberler