Osmangazi'nin her mahallesine spor tesisi

Osmangazi Belediyesi'nin yeni dönemde ilçeye kazandırmayı hedeflediği 20 spor tesisi arasında yer alan Gündoğdu Mahallesi Spor Tesisi düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Osmangazi'nin her mahallesine spor tesisi
- A +

 

'Sağlıklı nesiller' ideali ile spor alanındaki yatırımlarını sürdüren Osmangazi Belediyesi tarafından Gündoğdu Mahallesi'ne yapılan spor tesisi açıldı.

Törene AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Abdülkadir Karlık ile çok sayıda davetli katıldı. Merkezden en uç noktaya kadar ilçenin dört bir yanına hizmet götürdüklerini ifade eden Başkan Dündar, "Nerede bir ihtiyaç varsa gidermek için oradayız. Gündoğdu Mahallesi Spor Tesisi de mahallemizin, gençlerimizin, sporseverlerin ihtiyaçlarını karşılamak için yaptığımız bir yatırım. Tesis içerisine yaptığımız duş, çay ocağı, ofis, soyunma odaları ve teknik odalardan oluşan binamız, burada futbol oynayan mahalle gençlerimize hizmet verecek" dedi.

Osmangazi'de 7'den 70'e herkesin mutlu olacağı projeleri hayata geçirdiklerini kaydeden Başkan Dündar, "Osmangazi Belediyesi olarak geleceğimize yatırımlar yapıyoruz. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimize spor alışkanlığı kazandırmak adına ilçenin dört bir yanını spor tesisleriyle donatıyoruz. Yüzme havuzundan futbol sahalarına, tenis kortundan trap tesislerine kadar sporun her branşında gençlerimize ve vatandaşlarımıza en iyi hizmeti sunmanın mücadelesini veriyoruz. İnşallah Gündoğdu Mahallesi Spor Tesisi hem mahallemizin spor tesisi ihtiyacını giderecek, hem de Türkiye'nin gururu olacak sporcular yetişmesini sağlayacak. Tesisimiz mahallemize, Osmangazi'mize ve Bursa'mıza hayırlı olsun" diye konuştu.

AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin de, "İnanıyorum ki Osmangazi Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan birbirinden güzel spor tesislerinde başarılı sporcular yetişecek. Gençlerimizin spor alışkanlığı kazanması ve Türk sporunun gelişmesi adına yapmış olduğu çalışmalardan dolayı Başkanımız Mustafa Dündar'ı tebrik ediyorum" dedi.
Konuşmaların ardından Gündoğdu Spor Kulübü Başkanı Özay Akan, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar'a üzerinde adının yazdığı bir forma ile plaket takdim etti. Başkan Dündar, açılışın ardından tesisi gezdi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler