Osmangazi'den camilere hizmet

Vatandaşların ibadetlerini daha sağlıklı, konforlu ve temiz bir ortamda gerçekleştirebilmesi adına camilere yönelik yaptığı hizmetlere bir yenisini daha ekleyen Osmangazi Belediyesi, Yunuseli Mahallesi’ndeki Merkez Camii’nin çevre düzenlemesini yaptı.

Osmangazi'den camilere hizmet
- A +

 

Osmangazi Belediyesi, ilçedeki camilerin bakım ve onarım çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Bugüne kadar ilçe genelindeki birçok camiye hizmet götüren Osmangazi Belediyesi, Yunuseli Mahallesi'nde bulunan Merkez Camii’nde çevre düzenleme çalışması gerçekleştirdi. Cami çevresini daha da genişletmek adına kamulaştırmalar yaparak ek alan elde eden Osmangazi Belediyesi, yaklaşık 600 metrekare alanın zeminini mineral kaplı parke taşı ile kapladı. Cami çevresine perde duvar da inşa eden Osmangazi Belediyesi, hem cami cemaati hem de bölge halkının vakit geçirebileceği bir sosyal alanı Yunuseli’ne kazandırmış oldu.

“YUNUSELİ’NE YAKIŞIR BİR CAMİ OLDU”

Cuma namazını çevre düzenlemesi tamamlanan Yunuseli Merkez Cami’nde eda eden Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, cami çıkışında cemaat ile dua ederek yapılan çalışmanın hayırlı olmasını diledi. Yunuseli’nin Bursa’nın en eski yerleşim yerlerinden biri olduğuna vurgu yapan Başkan Dündar, “Bursa’mızın eski köylerinden biri olan Yunuseli, yaşanan planlı gelişim ile birlikte kentimizin en büyük mahallelerinden birine dönüştü. Yunuseli’nin bu kadar büyümesinde tabi ki belediyemizin yaptığı hizmetlerin ve uygulanan planlı yapılaşmanın katkısı var. Bölgedeki 9 okulun ihtiyaçlarını karşılarken, camimize de hizmetlerde bulunduk. 1952 yılında inşa edilen Merkez Camii, Yunuseli’nin en eski camisiydi. Mahalle sakinleri ve cami yardımlaşma derneğini el ele vererek oldukça eskiyen ve cemaat kapasitesini karşılayamaz duruma gelen camiyi yıkarak yerine yenisini inşa etti. Kısıtlı bir alanda çok güzel ve modern bir cami ortaya çıktı. Biz de Osmangazi Belediyesi olarak kamulaştırmalar yaparak elde ettiğimiz alanda camimize yakışır bir çevre düzenlemesi gerçekleşirdik. Gelişen, modern Yunuseli’ne yakışır bir eser ortaya çıktı” dedi.

“CAMİNİN İNŞAATININ BAŞMİMARI MUSTAFA DÜNDAR”

Yunuseli Mahallesi Muhtarı İbrahim Bahar da yaptığı konuşmada, “Camimizi 13 ay gibi kısa bir sürede inşaatını tamamlayarak ibadete açtık. Bu caminin inşaatının baş mimarı Mustafa Dündar başkanımızdır. Allah kendisinden razı olsun. İlçemiz ve kentimiz adına daha nice hizmetler yapmayı nasip etsin. Rabbim yar ve yardımcısı olsun. Kendim ve mahallelim adına kendisine teşekkürlerimizi sunuyorum” ifadelerini kullandı. Yunuseli Merkez Camii Yardımlaşma Derneği Başkanı Emin Bahar da, cami inşaatında ve çevre düzenleme çalışmalarındaki destek ve hizmetlerinden dolayı teşekkürlerini sundu. Caminin hem inşaatında hem de çevre düzenleme çalışmalarında Başkan Dündar’ın kendilerine her zaman destek olduğunun altını çizen Bahar, “Mustafa Başkanımızdan Allah razı olsun. Rabbim nice hizmetleri yapmayı kendisine nasip etsin” dedi.

 

Yorum Ekle

İlgili Haberler