Osmangazi’de camiler yenileniyor

Osmangazi Belediyesi’nin Demirtaş Sakarya Camii’nde yürüttüğü abdestlik, bay-bayan ve engelli tuvaletlerinin yapım çalışmaları tamamlanma aşamasına geldi.

Osmangazi’de camiler yenileniyor
- A +

 

Osmangazi Belediyesi, ilçedeki camilere nefes aldırmak, ibadetin dışında camileri vatandaşların buluşup birlikte vakit geçirebilecekleri yere dönüştürmek içinbüyük bir çaba harcıyor. Osmangazi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, gelen talepler doğrultusundailçedekipek çokcamide çevre düzenleme, abdestlik, tuvalet ve çay ocağı gibi müştemilat yapım çalışmalarını sürdürüyor.DemirtaşSakarya Camii’ndegeçtiğimiz yıl tamamlanan çevre duvarı ve bahçe düzenleme çalışmalarının ardından başlatılan abdestlik, bay, bayan ve engellituvaletleri ilemüştemilat deposu yapım çalışmalarında sona geldi.

Osmangazi Belediye BaşkanıMustafaDündar, vatandaşlarıntalebidoğrultusundaDemirtaş Sakarya Camii’nde başlattıkları çalışmanınbitmeaşamasına geldiğini, kısa süre içinde hizmete açılacağını belirtti.Demirtaş’ın imarplanlarınınrevize edilmesinin ardından Osmangazi’ninenhızlıbüyüyenyenigelişim bölgelerinden biri olduğuna dikkat çeken Başkan Dündar, “Bugelişimlebirlikte vatandaşlarımızdan gelen talepler de arttı. Bu talepler doğrultusunda Sakarya Camimiz’degeçtiğimiz yıl çevre duvarlarının yapımı ile cami bahçesinde zemin kaplama çalışmaları yaptık. Ardından abdestlik, bay, bayan ve engelli tuvaletlerinin yapımına başladık.Yaklaşık 100 metrekarelik alanda yaptığımız abdestlik ve tuvaletlerin kaba inşaatı bitti. Tesisat ve seramiklerin döşemesi devam ediyor.Çevre düzenlemelerinin de tamamlanmasının ardından Sakarya Camimiz sadece ibadet için değil, mahalle insanımızın bir araya geldiği buluşma noktası olacak. İnşallah, kısa süre içerisinde vatandaşlarımızın hizmetine sunmuş olacağız”diye konuştu. 

 

Yorum Ekle

İlgili Haberler