Organik gıdalar Bursalıları bekliyor (ÖZEL HABER)

Bursa’nın tarihi çarşılarından biri olan Tahtakale’de kurulan köylü pazarı, organik gıda ürünleri ile gözde olurken, köylü pazarı esnafı ilgisizlikten şikayet ediyor.

Organik gıdalar Bursalıları bekliyor (ÖZEL HABER)
- A +

 

Müzekker SUBAŞI/BURSA.COM

Tarihi Tahtakale’de halk arasında köylü pazarı olarak da bilinen köylü pazarı, vatandaşa yüzde yüz organik gıda hizmeti sunmaya devam ediyor. Yıllardır Bursalıları ve çevre illerden gelen vatandaşları taze meyve, sebze, kuru baklagiller, el yapımı reçel ve salcalarla buluşturan köylü esnafı ilgisizlikten şikayet ediyor. Tüm yıl boyunca el emekleri göz nuru olan ve adeta üzerine titredikleri kendi ürettikleri ürünlerini semt pazarlarından çok daha ucuz fiyata vatandaşlarla buluşturan köylü esnafı, yerel yönetimlerin pazar yerlerine ilgisiz davranmakla suçluyor. Kendilerine vaat edilen pazar yerini, iyileştirme ve restorasyon çalışmalarının bir türlü yapılmamasından dolayı mağdur olduklarını belirten esnaf, en ufak bir yağmurda çarşının ve tezgahlarının üstünün kapalı olmamasından dolayı her yerin adeta göle döndüğünü, ekonomik sıkıntı içerisinde olan  vatandaşların daha çok kaçtığını ifade ediyorlar.

Çarşının yabancı turistlerin tarafından uğrak yeri haline geldiğine işaret eden köylü pazarı esnafı, tarihi çarşıda köylü pazarının kötü tanıtılmaması için gerekli eksiklerin tamamlanması gerektiğini, yetkililerin başka yerlerde uyguladığı gibi tezgahlarının ve çarşının üzerini düzenli bir şekilde kapatılmasını istediklerini söyledi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler