Öncelik koalisyon hükümeti ama...

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türkiye'nin hükümetsiz kalmaması için Meclis'te grubu bulunan bütün siyasi partilerle görüşeceğini belirtti.

Öncelik koalisyon hükümeti ama...
- A +

 

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türkiye'nin hükümetsiz kalmaması için Meclis'te grubu bulunan bütün siyasi partilerle görüşeceğini belirterek, öncelikli tercihlerinin bir koalisyon hükümeti kurulması olduğunu söyledi. Başbakan Davutoğlu, Habertürk- Show TV ortak yayınında yaptığı konuşmada şunları söyledi:

ÖNCELİK KOALİSYON:
Önce koalisyon ihtimallerini deneriz, ancak başka yol kalmaz ise, Türkiye'nin bu kadar kritik bir ortamda hükümetsiz kalmaması için en son şeylerden biri olarak azınlık hükümeti denenebilir. Buna da kapıyı kapatmayız. Onun yerine gerekirse kıran kırana bir pazarlıkla bir ortakla şirket kurmayı yeğlerim.

YOLU KAPATIYOR:
Kılıçdaroğlu verdiği erken her sinyalle bir yolu kapatıyor. Yanlışlığı da burada. 14 madde koyuyor.

DÖNÜŞÜMLÜ OLMAZ:
Şimdi Bahçeli'nin açıklamasıyla CHP'nin yüzde 60 söylemi çöktü. Şu oy rakamlarına bir baksınlar. Dönüşümlü başbakanlık olacak bu yetmez, ilk başbakanı da Kılıçdaroğlu olacak. Eşyanın doğası zorlanmaz. Siyasi etik zorlanmaz.

HERKESLE KONUŞURUZ:
Teamüllerin gereği olarak, yüzde 13 oy almış bir partiyle görüşmem diyemem.Herkesle konuşmaya açığız. Ancak, terör ve şiddetle bağını koparmamış bir partinin meşruiyet sorunu ile karşı karşıya kalacağı açıktır.

CUMHURBAŞKANLIĞI MAKAMI:
Cumhurbaşkanlığı makamına yönelik her saldırı, hakaret bize yönelmiştir. Sen Cumhurbaşkanına anayasal sınırlarına çekilsin dersen, bunun bir karşılığı olur mu?

ESAD-IŞİD GÖRÜŞTÜ:
Mayıs ayında adım adım ÖSO ilerledi İdlib'i ele geçirdi, rejim gerilemeye başladı. Rejim DEAŞ-IŞİD'le PYD kontrolüne yakın bir yerde görüşme yaptı. İki bölgeden rejim çekildi, DEAŞ ilerledi. Buna karşılık DEAŞ ÖSO'ya saldırmaya başladı. DEAŞ rejimle koordineli şekilde ÖSO'ya saldırdı. Rejim ve DEAŞ, DEAŞ ve PYD işbirliği yaptı.

AHMET SEVER'İN KİTABI:
Ben o hatıratı ciddiye almam.

Yorum Ekle

İlgili Haberler