Öldürülen pompacıların yakınlarından seri katile tepki

Fethiye’de 6 yıl önce petrol istasyonuna düzenlenen baskında ölen Asım Dağlı ile Mustafa Kökçü'nün yakınları, cinayetleri işlediği tespit edilen seri katile tepki gösterdi.

Öldürülen pompacıların yakınlarından seri katile tepki
- A +

 

Öldürülen Mustafa Kökçü’nün Bozyer köyündeki eşi Zeynep Kökçü ile 9 yaşındaki kızı 6 yıl önce meydana gelen olayın zanlısının 3 kişiyi daha öldürdüğü için cezaevinde tutuklu bulunan Salim Olaş olduğunu öğrenince hüzünlü bir sevinç yaşadı. Zeynep Kökçü, "Tam 6 yıldan bu yana kızıma hem ana hem baba oldum. Bayramlarda seyranlarda babasızlık çok zor oluyor. Benim acım 100 senede geçse dinmez. Katil Allah’ından bulsun" diyerek gözyaşı döktü.

Zeynep Kökçü, “Hiçbir şey demeye gerek yok. Cezasını çeksin istiyorum. Çocuğum babası için çok kıymetliydi. Babasını 3 yaşında kaybetti. Katil kimse ona hep beddua yağdırıyorum. Şimdi mahkemede yüzüne de yağdıracağım” diye konuştu. Bugün 9 yaşında olan kızı Ayşe Kökçü de, ileride öğretmen olacağını söyledi.
Asım Dağlı’nın ağabeyi Mahmut Dağlı ise, "Cinayet işleneli 6 yıl oldu. Sözün bittiği yer. Biz gidene üzüldük. Katile Allah cezasını vermiş. İnşallah daha da verir” dedi. 

Kardeşinin yetim olduğunu ve annelerini kaybettiklerinde onun daha bebek olduğunu hatırlatan Mahmut Dağlı, "O bize rahmetli annemden kalmaydı. Benim kardeşim öldürülmüş gitmiş. O şerefsiz katil yaşasa ne olur yaşamasa ne olur. 2 çocuğu ve eşi şimdi bize emanet Allah katilin belasını versin. Bizim çektiğimiz acıyı oda yaşasın. Emniyet olayı aydınlattığı için tabi ki teşekkür ediyoruz” diye konuştu.
Asım Dağlı’nın cinayet günü çok sakin olduğunu da söyleyen ağabeyi Mahmut Dağlı, şöyle konuştu: “Kimseyle bir algısı vergisi yoktu. Çok sakin bir kişiydi. Onu öldürene Allah belasını verecektir. Biz duruşmada söylememiz gerekenleri söyleyeceğiz”

Karaçulha Mahalle Muhtarı Mustafa Gizli de, “Hiçbir suçlu bir cinayeti ya da suçu faili meçhul kalacağını düşünmemeli. 6 yıl sonra aydınlatan cinayetin bu açıdan insanlara ibret olmasını istiyorum. Asım kardeşimiz mahallemizde çok sevilirdi” ifade konuştu.

Yorum Ekle