'Olay seçime ciddi manada gölge düşürdü'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bugünkü olayın tam seçimin iki gün öncesinde olması, seçime ciddi manada bana göre bir gölge düşürdü" dedi.  

'Olay seçime ciddi manada gölge düşürdü'
- A +

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atv ve A Haber televizyonlarındaki ortak canlı yayında, "Cumhurbaşkanıyla Gündem Özel" programında gündeme ilişkin soruları yanıtlıyor.

HDP'nin Diyarbakır mitinginde meydana gelen patlamalarla ilgili değerlendirmelerde bulunan Erdoğan, "Bugünkü olayın tam seçimin iki gün öncesinde olması, tabii seçime ciddi manada bana göre bir gölge düşürdü. Seçimi, öyle ya da böyle yapacağız. Bunun herhangi bir şeyi yok. Tabii bütün güvenlik tedbirleri daha da artırılmak suretiyle bu seçimi en iyi şartlarda inşallah gerçekleştirmenin gayreti içerisindeyiz" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yaklaşık bir saate yakındır HDP Eş Başkanını arkadaşlarıma arattırıyorum. Kendilerine ulaşamadıkları için henüz bir geçmiş olsun temennimizi iletemedik. Ama böylece gerek şu yayın vasıtasıyla bunu iletmiş olalım, aynı zamanda zaten Cumhurbaşkanlığı Basın Bürosundan da bu konuyla ilgili açıklamamızı yaptık" diye konuştu. 

Yorum Ekle

İlgili Haberler