Okyanus’ta kuşak heyecanı

Okyanus Gençlik ve Spor Kulübü’nde Karate branşı öğrencileri, kemer terfi sınavında ter döktü. 60’a yakın sporcu ve aileleri bir üst kemere yükselme heyecanı yaşadı.

Okyanus’ta kuşak heyecanı
- A +

 

Okyanus Gençlik ve Spor Kulübü’nde Karate branşı öğrencileri hafta sonu kemer terfi sınavı heyecanı yaşadı. 60’a yakın sporcu kemer sınavı için ter dökerken sporcuların aileleri de tribünde heyecana ortak oldu.

Okyanus Gençlik ve Spor Kulübü Salonunda gerçekleştirilen kemer terfi sınavında sporcular bir üst kemere yükselebilmek için mücadele etti.

Türkiye Karate Federasyonu’nun öncülüğünde yılda 3 kere yapılan (Şubat-Haziran-Ekim) Şubat ayı kemer terfi sınavları sonunda yaklaşık 60 sporcu terfi aldı.

Okyanus Gençlik ve Spor Kulübü Karete Antrenörü Mustafa Batman,  Karate dalında Ulusal ve Uluslararası birçok başarıya imza atan okulda bu başarıyı devam ettirmek için güçlü bir altyapıya sahip olmaları gerektiğini belirterek, “Karate'de kuşaklar olgunlaşma ve mükemmelleşmenin sembolüdür. Bu mükemmellik sadece karate teknikleri ile değil, dürüst, saygı, kurallara bağlılık ve sevgi gibi olguları geliştirerek mükemmelleşme şeklinde olmalıdır.”dedi. 

Yorum Ekle

İlgili Haberler