Okumanın yaşı yok! 71 yaşında...

71 yaşında emekli öğretmen Gülöz Serin, en büyük hayalini gerçekleştirdi. Sakarya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’ni birincilikle bitirerek mezun olan Serin, mutluluk gözyaşları içinde 'torunlarım' dediği arkadaşlarıyla kep attı.

Okumanın yaşı yok! 71 yaşında...
- A +

 


46 yıl öğretmenlik hayatının 30 yılı Milli Eğitim’e bağlı çalışan 71 yaşındaki emekli öğretmen Gülöz Serin, SAÜ Güzel Sanatlar Fakültesini birincilikle bitirerek, torunlarım dediği sınıf arkadaşlarıyla kep attı. Resim Bölümü ve Fakülte birinciliğinin yanı sıra Sakarya Üniversitesi ikincisi olan Serin, üniversite tarafından düzenlenen ödül töreninde duygularına hakim olamayarak gözyaşı döktü. En büyük hayalini gerçekleştirdiği için çok mutlu olduğunu ifade eden Serin, torunlarım dediği arkadaşlarından ayrılacağı içinde çok üzgün olduğunu belirtti.

Okumanın yaşı olmadığını ifade eden Serin, genç öğrencilere seslenerek, bir tane üniversitenin yetmeyeceğini, mutlaka devam etmeleri gerektiğini söyledi.

Sınıf arkadaşlarına torunlarım diyen Serin, “Çünkü onlar yaşında benim torunum var. Çok seviyorum kendilerini. Hedeflerini doğru yapıp, doğru çalışarak, doğru yerlere ulaşmalarını istiyorum” dedi. Bu yaşta aldığı ödülün kendisi için büyük değeri olduğunun altını çizen Serin, “Çok duygulandım, hocalarımdan, arkadaşlarımdan ayrılacağım. En büyük sıkıntım bu, onlardan ayrılmak bana çok zor geliyor” diye konuştu. Bundan sonraki süreçte bol bol resim yapacağını söyleyen Serin, ileride sergiler açmak istediğini de belirtti.

Sakarya Üniversitesi’nden 3.99 ortalamayla mezun olarak, bölüm ve fakülte birinciliğinin yanı sıra üniversite ikincisi de olan Serin’in, 4 yıl boyunca sadece bir dersten ‘BA’ notu aldığı öğrenildi. 

Yorum Ekle