Öğrencilere kurtlu yemek verdiler

KYK yurtlarında kalan öğrenciler sağlıksız ve pahalı yemek sorunuyla karşı karşıya kaldı. Şikayetlerine "şükredin" yanıtını alan öğrenciler, "Bu durumda neye şükretmeliyiz?" diye sordu.

Öğrencilere kurtlu yemek verdiler
- A +

 

İstanbul Esenyurt KYK Kız Öğrenci Yurdu'nda kalan öğrenciler, özellikle pandemi döneminde önemi artan hijyenin yemekhanede sağlanmadığını belirtti. Öğrenciler, tepsilerin yıkanmayıp sadece silindiğini, yemeklerden saç, kurt ve taş çıktığını söylüyor.

“YEMEKHANE PİS DİYE HER GÜN BÜTÜN PARAMI DIŞARIYA VEREMEM"

Evrensel gazetesinde yer alan habere göre bir öğrenci, "Zaten yiyeceğimiz 2 tabak yemek, onu da gönül rahatlığıyla yemek istiyoruz. Çok mu şey istiyoruz" diye sordu. Dışarıdan yemek gibi bir imkâna da sahip olmadıklarını vurgulayan öğrenci, “Yemekhane pis diye her gün bütün paramı dışarıya veremem" dedi.

Yurda yakın üniversitelerden birinde okuyan bir öğrenci de yemeklerin aşırı yağlı olduğunu ve koktuğunu söyledi. Bazı yemekhane çalışanlarının öğrencilere karşı sert tutumları da şikayetçi olunan konular arasında...

ŞİKAYETLERE “ŞÜKREDİN” YANITI

Yurttaki memurlar ise yemekhaneye uyarı yazısı gönderdiklerini ancak ihale sistemi sebebiyle şirketi değiştirmenin mümkün olmadığını savundu.

Öğrenciler, toplu yaşanan sorunların bireysel şekilde ifade edildiğinde önemsenmediğini, şikayetlerin dikkate alınmadığını söyledi, sorunları dikkate almayan yurt görevlilerinin, şikayet edenlere "Şükredin" dediğini aktardı.

Bir öğrenci, "Bu durumda neye şükretmeliyiz? Sağlıksız verilen yemeklere mi yoksa bu yemeklerin bile fahiş fiyatlarda sunulmasına mı" sözleriyle tepkisini dile getirdi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler