Reklamı AçReklamı Kapat

Öğrenciler dönüş telaşında..

Üniversite öğrencileri bir yılı daha geride bırakmanın rahatlığıyla okudukları şehirden tatillerini geçirmek için ailelerinin yanına gitmeye başladı

Öğrenciler dönüş telaşında..
- A +

 

 
Yaklaşık 70 bin yükseköğretim öğrencisinin bulunduğu ve ’öğrenci şehri’ olarak bilinen kentte, final sınavlarını tamamlayan üniversiteliler, uzun yaz tatili için memleketlerine dönüyor

Eskişehir’de Anadolu Üniversitesi ve Osmangazi Üniversitesi’nde okuyan ve kente büyük ölçüde hareketlilik getiren öğrenciler, yaz tatili için memleketlerine dönmenin telaşına düştü.

Yaklaşık 70 bin yükseköğretim öğrencisinin bulunduğu ve ’öğrenci şehri’olarak bilinen kentte, final sınavlarını tamamlayan üniversiteliler, uzun yaz tatili için memleketlerine dönüyor.

Dönüş için otobüs ve trenleri tercih eden öğrenciler, tren garını ve otogarı doldurdu. Dönüş yolunda herhangi bir sıkıntı yaşamak istemeyen öğrenciler biletlerini günler öncesinden alırken, bilet almayı son günlere bırakanlar ise ’memlekete nasıl döneceğiz’ sorusunun cevabını düşünmeye başladı. Uzun ve yorucu bir sınav döneminden sonra tatili dört gözle beklediklerini söyleyen öğrenciler, “Finallerimizi sorun yaşamadan tamamladık. Şimdi sıra ailemizin yanına gitmeye geldi. Bir süre dinlendikten sonra ailemize ekonomik yönden destek olmak için çalışacağız. Hiç tatil yapmadan işe giren arkadaşlarımız da var. Onlar da çalışmak için genelde tatil beldelerine gidiyorlar” ifadelerini kullandılar.

Öte yandan, tren garında ve otogarda normal bir yoğunluk olduğu, öğrencilerin demiryolu ulaşımını daha çok Yüksek Hızlı Tren’in gittiği Ankara ve İstanbul illeri için tercih ettiği öğrenildi. Ayrıca bazı vatandaşlar da, 7 Haziran milletvekili seçimlerinden sonra biletlerini alarak tatil beldelerine doğru yola çıktı.

Yorum Ekle