O yol 6 gün sonra kapatıldı

Sivas'ın Yıldızeli ilçesinde aynı aileden 2'si çocuk 5 kişinin ölümüyle sonuçlanan gölet kazasının üzerinden 6 gün geçtikten sonra kazaya neden olan yolun girişi DSİ tarafından kapatıldı.

O yol 6 gün sonra kapatıldı
- A +

 

Yıldızeli ilçesine bağlı Çağlayan köyü yakınında 19 Mayıs akşamı meydana gelen olayda Ankara'dan ilçeye bağlı Kale köyüne ziyaret gelen Göksel Cankurtaran (34) yönetimindeki otomobil, gölet altında kaldığı için kapalı olması gereken yola uyarı olmadığı için girmiş, suya giren otomobildeki sürücü Göksel Cankurtaran, annesi Fatma (66), eşi Selay (34) ile kızları Selcan (8) ve Fatma Cankurtaran (7) boğularak yaşamını yitirdi. Aileden geriye sadece anneannesi Gülü Doğan'ın yanında bulunan kızları Ecemsu Cankurtaran (3) kaldı.

Olaydan sonra yapılan değerlendirmelerde, su altında kalan yolun yanından İl Özel İdare'nin yeni yol açtığı, gölete giden yolun sorumluluğunun ise DSİ'ye ait olduğu belirtildi. Özel İdare'nin yeni yolu kapatılırken, gölete giden DSİ'ye ait yola ise sadece taş dizildi. Ancak taşlar kaldırılarak kullanılmaya devam eden yol ile ilgili olarak DSİ ve İl Özel İdare Müdürlüğü karşılıklı açıklamalar yaparak bir birini suçladı.

DSİ sorumluluğunda kalan yol için tartışmalar sürerken, bugün gerekli adım atıldı. DSİ 19'uncu Bölge Müdürlüğü tarafından otomobilin yanılarak gölete girmesine neden olan yolun giriş kısmı iş makinelerinin çalışmasıyla toprak yığını ile kapatıldı. Söz konusu yere ayrıca uyarı ve işaret levhaları da konuldu.

Öte yandan kazayla ilgili Şarkışla Cumhuriyet Başsavcılığı'nca açılan soruşturmanın sürdüğü öğrenildi.

Yorum Ekle