O uygulamalara yasak geliyor

İngiltere'de mobil mesajlaşma uygulamalarına yasak geliyor

O uygulamalara yasak geliyor
- A +

 

İngiltere hükümeti, SMS’in popülerliğini kaybettiği ve kullanımı hızla yaygınlaşan popüler mesajlaşma uygulamalarını yasaklamak istiyor.

İngiltere hükümeti mobil mesajlaşma uygulamalarına yasak getirmeye hazırlanıyor. Çok sayıda uygulamayı kapsayacak bu yasak çok tepki çekecek gibi görünüyor. SMS’in popülerliğini kaybettiği ve kullanımı hızla yaygınlaşan popüler mesajlaşma uygulamalarına yenildiği bu dönemlerde, İngiltere hükümetinden bir yasaklama paketi gelmesi planlanıyor.

Uyuşturucu ve daha birçok illegal işlerde kullanıldığı tespit edilen sosyal mesajlaşma uygulamaları; Whatsapp, Facebook Messenger, iMessage ve Snapchat gibi uygulamalar İngiltere hükümeti tarafından yasaklanma durumuna getirildi. Söz konusu yasaklamanın nedeni olarak ise kullanıcıların bu uygulamalar ile yaptıkları görüşmelerin takip edilememesi gösteriliyor.

Bu uygulamalar üzerinden gerçekleştirilen yazışmaların şifrelenmesi nedeniyle hükümet tarafından takip edilmediğini belirten İngiltere, şifrelenmiş mesaj gönderiminin iptal edilmediği takdirde, başta Facebook’un sahip olduğu Whatsapp ve Messenger ile yasaklama zincirinin başlayacağı belirtildi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler