O ülkede kırmızı beyaz ayakkabı ve çorap giyen kadına para cezası verildi

Belarus'ta muhaliflerin rengi olarak bilinen kırmızı-beyaz, yasaklanmıştı. Ülkenin başkenti Minsk'te ilginç bir olay yaşandı. Natalia Sivtsova-Sedushkina adlı kadın, kırmızı beyaz renkli çorap ve ayakkabı giymesi üzerine 650 pound (yaklaşık 7 bin 500 TL) para cezasına çarptırıldı.

O ülkede kırmızı beyaz ayakkabı ve çorap giyen kadına para cezası verildi
- A +

 

Belarus'un başkenti Minsk'te ilginç bir olay meydana geldi. Natalia Sivtsova-Sedushkina adlı kadın, kırmızı beyaz renkli giydiği çorap ve ayakkabı nedeniyle 650 pound (yaklaşık 7 bin 500 TL) para cezasına çarptırıldı. Yerel medya, Sivtsova-Sedushkina'nın aldığı cezanın nedeninin, ülkedeki muhaliflerin bayrak renklerini taşıyan çorap ve ayakkabı giymesi olduğunu aktardı.

POLİS TARAFINDAN ALI KONULDU

Sedushkina yerel medyaya yaptığı açıklamada, "Sanırım renklerden dolayı kolay fark edildim. Ancak bu bir ihlal mi? Sadece sakince yürüyordum. Kimseye dokunmadım ya da rahatsız etmedim" dedi. Sedushkina, polis tarafından 3 saat boyunca alıkonduğunu ifade ederek para cezası verdiklerini belirtti.

Öte yandan, 1918'de tanıtılan ve 1990'ların başında kısa bir süre yeniden ortaya çıkan kırmızı-beyaz bayrak, Belarus'taki muhalefet hareketi tarafından kullanılıyor.

Yorum Ekle

İlgili Haberler