O şüpheliler suç makinesi çıktı! Bursa'da albayı şehit etmişler

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, emekli albay Çetin Oğuz (67) ve eşi Asuman Oğuz'un (66) oy kullandıktan sonra uğradığı silahlı saldırıyla ilgili yazılı açıklama yaptı.

O şüpheliler suç makinesi çıktı! Bursa'da albayı şehit etmişler
- A +

 

Açıklamada, yapılan çalışmalarda 3 şüphelinin yakalanarak gözaltına alındığı, 1 şüphelinin çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandığı belirtilirken, 2 şüphelinin işlemlerinin ise devam ettiği ifade edildi.
İstanbul Emniyet Müdürlüğü, emekli albay Çetin Oğuz (67) ve eşi Asuman Oğuz'un (66) oy kullandıktan sonra uğradığı silahlı saldırıyla ilgili yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, yapılan çalışmalarda 3 şüphelinin yakalanarak gözaltına alındığı, 1 şüphelinin çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandığı belirtilirken, 2 şüphelinin işlemlerinin ise devam ettiği bildirildi.
Açıklamada, “7 Haziran tarihinde Beşiktaş'ta emekli albay ve eşine 2 şahıs tarafından silahlı saldırıda bulunulması eyleminin faillerinin tespiti ile yakalanmalarına yönelik Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince yapılan çalışmalar neticesinde, eylemi sol bir terör örgütü adına gerçekleştirdikleri tespit edilen 3 şüpheli şahıs 12 Haziran Cuma günü başlatılan operasyonda yakalanarak gözaltına alınmıştır" denildi.

3 KİLO 810 GRAM TNT, 2 KİLO DİNAMİT VE 1 KİLO POTASYUM NİTRAT
Öte yandan, açıklamada, yakalanan şüphelilerin ev ve işyerleri ile göstermiş oldukları adreslerde yapılan aramalarda ele geçirilen malzemeler şöyle sıralandı:
“3 tabanca, 1 susturucu, çok sayıda değişik çap ve markada fişek, 136 elektrikli infilak kapsülü, 1 polis kimliği, polis yeleği, çelik yelek, 4 el telsizi, sahte kimlik, 3 kilo 810 gram TNT patlayıcı madde, 2 kilo dinamit, 1 kilo 02 gram potasyum nitrat, 374 gram potasyum siyanür patlayıcı madde, 720 cm uzunluğunda saniyeli fitil, çok sayıda sahte kimlik yapımında kullanılan kaşe ve mühür, çok sayıda bomba düzeneği, bomba yapımında kullanılan malzeme, iletişim ve bilişim malzemeleri."

ALBAY'I ŞEHİT ETMİŞLER, ESKİ BAKAN BİNALİ YILDIRIM'IN KARDEŞİNİ HEDEF ALMIŞLAR
Şüphelilerin geçmişte karıştığı bazı olaylar da şu şekilde belirtildi:
"12 Şubat 2009 tarihinde ilimizde görevli bir doktora silahlı saldırıda bulunulması, 28 Eylül 2009 tarihinde Bursa ilinde emekli Albay Aytekin İçmez'in şehit edilmesi, 10 Şubat 2015 tarihinde ilimizde Kızılay İstanbul Şube Başkanı İlhami Yıldırım'a silahlı saldırıda bulunulması, 7 Haziran 2015 tarihinde ilimiz Beşiktaş ilçesinde Emekli Albay ile eşine silahlı saldırıda bulunulması eylemleri aydınlatılmıştır. Ayrıca, aramalarda ele geçirilen dokümanların ön incelemelerinde, şüpheli şahısların birçok kişiye yönelik eylem amaçlı istihbarı bilgiler topladıkları tespit edilmiştir. Yakalanan şüphelilerden 1'i dün sevk edilmiş olduğu adli makamlarca tutuklanmış, 2 şüpheli hakkında işlemler devam etmektedir."

Yorum Ekle

İlgili Haberler