O polis susma hakkını kullanmış

Bursa'da, iddiaya göre 'dost hayatı' yaşadığı kadın ile annesini öldüren polis memuru adliyeye sevkedildi. Bursa Emniyet Müdürlüğü'ndeki ifade vermeyen zanlının, susma hakkını kullandığı öğrenildi. Bu arada öldürülen Sevda Uysal'ın zanlı polis memuru hakkında savcılığa yaptığı müracaatlarda 'takipsizlik' kararı verildiği öğrenildi.

O polis susma hakkını kullanmış
- A +

 

Alınan bilgiye göre; Bursa Emniyet Müdürlüğü Hassas Koruma Şubesi'nde görevli Abbas Usta (41) ile 'dost hayatı' yaşadığı iddia edilen Sevda Uysal (42) arasında bir süredir yaşanan anlaşmazlık, şiddete dönüştü. Uysal polise ve savcılığa giderek Abbas Usta'nın kendisine şiddet uyguladığı yönünde şikayetçi oldu. Bursa Valiliği'nde görevini ifa eden Abbas Usta, dün 15.30 sıralarında Sevda Uysal ile annesi Ayşe Şahin (74)'e ait Yıldırım ilçesi Ortabağlar Mahallesi 6. Çelik Sokak'ta bulunan tütüncü dükkanına geldi. Uysal ile tartışan Usta, beylik tabancısını çıkararak ateşledi. Silahının şarjörünü Uysal ile annesi Ayşe Şahin'in üzerine boşaltan polis memuru, daha sonra 155'i arayarak olayı anlatıp teslim oldu. Gözaltına alınan Usta emniyete götürüldü. 112 ekipleri ise Uysal ile Şahin'i hayata döndürmek için uzun süre uğraş verdi. Ancak anne ile kız kurtarılamadı.

TAKİPSİZLİK VERİLMİŞ

Cinayet zanlısı polis memuru Usta'nın emniyette susma hakkını kullandığı öğrenildi. İşlemlerin tamamlanmasıyla Abbas Usta, adliyeye sevkedildi. Annesiyle birlikte dün kurşunların hedefi olan Sevda Uysal'ın, Abbas Usta hakkında çeşitli tarihlerde Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı'na üç defa suç duyurusunda bulunduğunu, üç müracattarla da ilgili olarak takipsizlik kararı verildiği öğrenildi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler