O patlamada bir kişi daha hayatını kaybetti!

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, HDP'nin mitingindeki patlamada yaralanan bir kişinin daha hayatını kaybettiğini bildirdi.  

O patlamada bir kişi daha hayatını kaybetti!
- A +

 

Solmaz, yaptığı yazılı açıklamada, 5 Haziran'da İstasyon Meydanı'nda HDP'nin mitingi sırasında 2 ayrı patlama meydana geldiğini hatırlattı.

Patlama sonucunda ağır yaralanan ve Dicle Üniversitesi (DÜ) Tıp Fakültesi Hastanesinde tedavi altına alınan A.T'nin yapılan müdahalelere rağmen hayatını kaybettiğini ifade eden Solmaz, şunları kaydetti:

"Cumhuriyet Başsavcılığımızca meydana gelen patlama olayıyla ilgili yürütülen soruşturma tüm ayrıntılarıyla çok yönlü olarak sürüyor. Her ihtimalin titizlikle araştırıldığı soruşturmanın safahatı ve sonucu hakkında kamuoyuna bilgi verilecektir."

- Yaşamını yitirenlerin sayısı 4'e yükseldi

Patlama sonucunda N.K, Ş.K ve C.A, hayatını kaybetmiş, 100'ün üzerinde vatandaş da patlama ve sonrasında yaşanan izdiham nedeniyle yaralanmıştı.

A.T'nin hayatını kaybetmesiyle patlamada hayatını kaybedenlerin sayısı 4'e yükseldi.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında, olayın faili olduğu iddiasıyla gözaltına alınan O.G sevk edildiği adli mercilerce tutuklanmıştı.

Yorum Ekle

İlgili Haberler