O marka inşaat sektörüne girdi

Şirketin kurucusu Şerafettin Yörük, kamuoyunda Yörsan'ın satıldığına dair bir algı olduğunu belirterek, “Satmadık, ortaklık kurduk” dedi. Türkiye'nin en köklü sanayicilerinden Yörsan'ın Kurucu ortağı, Onursal Başkanı ve Yöryapı Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Yörük, “Dubai kökenli bir fon şirketi olan The Abraaj Group, firmamıza yatırım yaparak ortak oldu. Kurucu ortak ve Yörsan'ın hissedarı olarak halen işimizin başındayız. Ortak almaktaki amacımız, Yörsan'ı dünya devi yapmaktır” dedi.

O marka inşaat sektörüne girdi
- A +

 

Yeni dahil oldukları sektör olan inşaatla ilgili bilgi veren Yörük, büyük çaplı konut projeleri için 1 milyar dolar bütçe ayırdık. Bunlar içerisinde oteli, hastanesi, okulu, alışveriş merkezi, parkı olan kısacası insanların tüm ihtiyaçlarını giderebilecek bir şehri, İstanbul içinde kurmak istiyoruz. 50 yıllık bilgi birikimi ve kazanılan güvenle, aynı marka değerinin Yöryapı imzasıyla inşaat sektörüne taşımayı hedefliyoruz. Yörsan'da olduğu gibi inşaat sektöründe de yatırımlarımızı genişleterek devrimsel nitelik kazandıracak ilklere imza atmayı amaçlıyoruz” diye konuştu.

AİLECE İŞ BAŞINDALAR

Yönetim Kurulu Başkanlığını Şerafettin Yörük'ün yaptığı Yöryapı'da Başkan Yardımcılığı görevini Teoman Yörük yürütürken, Mustafa Yörük, Fatih Yörük ve Fahri Yörük yönetim kurulu üyeliğini üstleniyor.

İlgili Haberler