O görüşme sona erdi!

AK Parti TBMM adayı İsmet Yılmaz, CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştü. Görüşme sonrası Yılmaz, “Bir Türkiye var ve hepimiz aynı geminin içerisindeyiz. Bu gemi ne kadar sağ salim hedefine ulaşırsa 77 milyon da bundan fayda görecek" dedi.

O görüşme sona erdi!
- A +

 

AK Parti TBMM adayı İsmet Yılmaz, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmek üzere AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Beşir Atalay ve AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın ile birlikte 16.30’da CHP Genel Merkez binasına geldi. Görüşmede CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak da hazır bulundu. Yarım saat süren görüşmenin ardından CHP Genel Merkezi’nden ayrılırken Yılmaz, gazetecilere açıklamada bulundu. Yılmaz şunları kaydetti:

“Sayın Genel Başkana teşekkür ediyorum. Bugün randevu talep ettik kendisi verdi lütfettiler. 4 partinin de adayı var. 4 partinin adayı da hepsi birbirinden değerli, tecrübeli. Ancak hiçbir partinin adayı ilk üç seçimde kendi milletvekillerinin desteğini alarak seçilemiyor. Dolayısıyla da bu adaylar mutlaka bir başka partinin desteğini almak durumdalar. Bu görüşmelerde o çerçevede muhakkak her partinin kendi adayı var. Biz onlara başarılar diliyoruz. Biz sayın genel başkanla görüşmemizde nasıl bir genel başkanlık misyonu, TBMM Başkanı olaraktan nasıl düşündüğümüzü, tarafsız, herkesi kuşatıcı, 77 milyonu kuşatıcı bir başkan olarak düşündük. Çünkü bir Türkiye var ve hepimiz aynı geminin içerisindeyiz. Bu gemi ne kadar sağ salim hedefine ulaşırsa 77 milyon da bundan fayda görecek. Dolayısıyla ben bütün adaylara başarılar diliyorum. Sayın Genel Başkana da teşekkür ediyorum.”

Yılmaz, yarın ise saat 14.00’de MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile görüşeceğini ifade etti. İsmet Yılmaz, gazetecilerin Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda gerçekleşen Güvenlik Zirvesi'ne ilişkin sorularını ise yanıtlamadı.

Yorum Ekle

İlgili Haberler