O genç kız bakın kim çıktı!

Tarabya'daki Huber Köşkü çevresinde devriye görevi yapan polislerin şüphe üzerine gözaltına aldığı, ve hakkında ailesinin yaptığı kayıp başvurusu bulunan genç kızın kim olduğu ortaya çıktı.

O genç kız bakın kim çıktı!
- A +

 

Genç kızın hikayesi çok ilginç. ABD'de burslu okuyan genç kızın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan eğitim yardımı istemek için beklediği anlaşıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan cuma namazı için çıkış yapacağı sırada Huber Köşkü çevresinde devriye gezen polis ekipleri, misafir kapısı yakınlarındaki bir kadını şüpheli bularak gözaltına aldı. Tarabya Polis Merkezi'ne götürülen kadının 27 yaşındaki Ayşe Ö. olduğu tespit edildi.

AİLESİ KAYIP BAŞVURUSUNDA BULUNDU AMA...

Ayşe Ö.'nün annesinin, 10 gün önce Asayiş Şube Müdürlüğü Kayıp Şahıslar Büro Amirliği'ne kızıyla ilgili kayıp başvurusunda bulunduğu belirlendi. Başvurudan bir gün sonra Özdemir'in evine döndüğü ancak ailenin kayıp başvurusunu kaldırtmadığı için aramanın devam ettiği kaydedildi.

YARDIM İSTEMEK İÇİN ORADAYDIM

ABD'deki Ball State Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nde tam burslu eğitim gördüğü öğrenilen Ayşe Ö.'nün polis merkezindeki ifadesinde, son sınıfı Türkiye'de okumak istediğini ve bu sebeple Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan eğitim yardımı talebinde bulunmak için köşk çevresinde beklediğini söylediği bildirildi.

ANNEMLE TARTIŞTIK, EVDEN AYRILDIM

Maddi imkansızlıktan dolayı Türkiye'ye dönmesine karşı çıkan annesi Zeliha Ö. ile tartıştığını ifade eden genç kadının "Tartışma nedeniyle 15 Haziran'da evden ayrıldım. Bir gün arkadaşımda kaldıktan sonra eve döndüm. Bu sorunu bir şekilde çözüp, eğitimimi ülkemde tamamlamak istiyorum" dediği aktarıldı.

Özdemir, polis merkezindeki işlemlerinin ardından serbest bırakıldı.

Yorum Ekle

İlgili Haberler