sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


O belediyeyi ziyaret etmeyecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın; Batman, Diyarbakır, Siirt ve Mardin gezileri sırasında gündeme gelen belediye ziyareti krizi, bugünkü Van gezisi sırasında da tekrarlanacak. Erdoğan, Van Büyükşehir Belediye Başkanı Bekir Kaya karşılama heyetinde yer almayacağı için belediye ziyaretinde bulunmayacak.

O belediyeyi ziyaret etmeyecek
- A +

 

Cumhurbaşkanı'nın il gezilerinde standart üç ziyaret yer alıyor.

Bunlar valilik, belediye başkanlığı ve garnizon komutanlığını ziyaret olarak sıralanıyor. Ancak DBP'nin tavrı nedeniyle Cumhurbaşkanı'nın il ziyaretlerinde belediye başkanlığına da ziyarette bulunması geleneği yıkılmıştı. Erdoğan; DBP'nin belediye başkanlarının karşılama heyetinde yer almaması tavrı nedeniyle Batman, Diyarbakır, Siirt ve Mardin gezilerinde belediye başkanlıklarını ziyaret etmemişti.

CHP ise devlet geleneklerini dikkate alarak, Erdoğan'a karşı il ziyaretleri çerçevesinde bir tavır almamıştı. Erdoğan, Çanakkale, Tekirdağ ve İzmir il ziyaretlerinde kendisini karşılamaya gelen CHP'li belediye başkanlarını ziyarete gitmişti.

Erdoğan, bugün Van'da saat 15.00'te Beşyol Meydanı'ndaki toplu açılış töreninde halka seslenecek. Erdoğan; saat 16.00'da Van Valiliği'ni, saat 17.00'de ise Jandarma Asayiş Kolordu ve Garnizon Komutanlığı'nı ziyaret edecek. Van büyükşehir Belediye Başkanı Bekir Kaya'nın karşılamaya gelmeyecek olması nedeniyle Cumhurbaşkanı da, belediye ziyaretinde bulunmayacak. (MİLLİYET)

Yorum Ekle

İlgili Haberler