sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


Noyan: Kimsenin haddi değil!

Benim ne kadar Bursasporlu olup olmadığımı sorgulamak kimsenin haddine değil. Ne kadar Bursaspor sevdalısı olduğumu herkes biliyor

Noyan: Kimsenin haddi değil!
- A +

 

Bursaspor Kulübü'nün 16 Mayıs'ta yapılacak olağan genel kurulunda başkanlığa aday olan Timur Noyan, son dönemde kendisiyle ilgili ortaya atılan eleştirileri anlamakta güçlük çektiğini söyledi.

Noyan, Anadolu Ajansı (AA) Bursa Bölge Müdürlüğünü ziyaretinde yaptığı açıklamada, özellikle dün yapılan divan kurulu toplantısında, kendisinin yaşı ve Bursasporlu olup olmadığıyla ilgili tenkitler yapıldığını hatırlatarak, "Benim ne kadar Bursasporlu olup olmadığımı sorgulamak kimsenin haddine değil. Ne kadar Bursaspor sevdalısı olduğumu herkes biliyor. 'Meyve veren ağaç taşlanır' diye bir deyim vardır. Çok şükür sağlığım yerinde. Bir sıkıntım yok. Yaşımı niye öne sürüyorlar? Bursasporluluğumu neyle ölçüyorlar?" diye konuştu.

Noyan, Bursasporlu olmadığıyla ilgili eleştirenlerin, geçmişte yaptıklarına bakması gerektiğini anlattı.

Kulübe 40 yıldır hizmet verdiğini, yaptıklarının ortada olduğunu dile getiren Noyan, şöyle devam etti:

"Yöneticilik yaptığım dönemde okul için yaptığımız bağışları bile harcadılar. Her dönem reklam verip bağış yapıyorum ama hala benim Bursalı, Bursasporlu olduğumu tartışıyorlar. Onu söyleyenler önce arkalarına bakıp Bursaspor'a ne katkı sağladıklarına bir baksınlar. Beni sorgulayanlar bugüne kadar bu kulübe kaç para vermişler? Bu kadar vurmanın da bir alemi yok. Herkese buradan sesleniyorum; benim ne kadar Bursasporlu olup olmadığımı sorgulamak kimsenin haddine değil. Ne kadar Bursaspor sevdalısı olduğumu herkes biliyor."

 SPONSORLUKLAR

Timur Noyan, kulübe gelir getirici projeler üzerinde durduklarını, sponsorluk yapacak çok sayıda firmayla görüşmelerde bulunduklarını kaydetti. Bu sponsorlukların dostluklar neticesinde alınabildiğini vurgulayan Noyan, "Aday olduğumda, 'bugüne kadar hep verdim, kimseden bir şey istemedim. İlk defa hayatımda Bursaspor için bir şeyler istiyorum' demiştim. İş hayatımda çalıştığım bin 200'ün üzerinde tedarikçi firma var. Forma göğüs reklamı, stat isim hakkı konusunda prensipte anlaşmalar yaptığımızı açıklamıştık. Planlamam içinde önümüzdeki yıl deplasman masraflarını bile sponsorların hepsine yükleyeceğim. Kimseden bir şey istemediğim için yüzüm eskimedi. Şimdi yüzümü eskiterek bunları isteyebiliyorum" ifadelerini kullandı.

ŞENOL GÜNEŞ İLE GÖRÜŞME

Timur Noyan, göreve seçilmeleri halinde Teknik Direktör Şenol Güneş ile yola devam etmek istediklerini açıkladığını anımsatarak, tecrübeli teknik adamla geçen hafta bir araya gelip görüş alışverişinde bulunduğunu belirtti.

Güneş'in, "Seçildiğiniz takdirde yeni şartları oturur konuşuruz" dediğini aktaran Noyan, "Sayın Güneş, bu takıma takviye olarak 3 oyuncuya ihtiyacı olduğunu bana iletti. Biz de 'hocam isteğiniz doğrultusunda ne gerekiyorsa yaparız' karşılığını verdik. Kendisine teşekkür ettik. Kazandığımız takdirde karşılıklı oturarak yapmamız gerekenlerin hepsini gerçekleştireceğiz" şeklinde konuştu.

"Futbolcu satmayacağız" gibi ifadeler kullanmaktan kaçındıklarını, böyle bir söylemde bulunmadıklarını kaydeden Noyan, bir futbolcunun değerini bulması halinde alınabileceğini de satılabileceğini de söyledi.

Noyan, burada en önemli şeyin, giden oyuncunun yerine hemen alternatifini monte etmek olduğunu bildirerek, "Burada konu futbolcu satmak değil, alternatifli bir kadro oluşturmak önemli. Bursaspor Kulübünde her zaman ikinci bir 11 hazır olmalı. Sonuçta her futbolcu alınır, her futbolcu da satılır. Dünyada bunun örnekleri çok. Biz bunu oluşturmak istiyoruz. Altyapı bizim için çok önemli olacak" değerlendirmesinde bulundu.

Bursaspor'un en önemli sorunlarından birinin lobi eksikliği olduğuna işaret eden Noyan, kendisi ve yönetim kurulu listesindeki arkadaşlarının, bu sıkıntıyı giderebilecek düzeyde tanınmış kişilerden oluştuğuna dikkati çekti.

 KALICI GELİRLER İÇİN GELİYORUZ

Noyan, mevcut yönetimin, geçen ay kulübe ait fabrika binalarının satışını gerçekleştirmesinin ardından yoğun eleştirilere maruz kaldığına da değindi.

Bu binaları kendilerinin yaptırdığını anlatan Noyan, "Hatta o dönemde forma göğüs reklamı da gündeme gelmişti. 50 bin liralık forma reklamını iptal ettik, parasını iade ettik. 750 bin dolarlık reklam almıştım o dönem. Dolayısıyla Bursaspor'un menfaatlerine ne gerekiyorsa onu yapacağız. Bir şeyler yapıp satmayı değil, uzun vadeli gelir getirici kaynakları planlıyoruz. Kulübümüze kalıcı gelirler kazandırmak için geliyoruz, var olanları satmak için değil" ifadesini kullandı.

Yeşil-beyazlı kulüpte yaşanan mali sıkıntıyı da anımsatan Noyan, borçlarla ilgili hiçbir bilgiye sahip olamadıklarını belirtti.

Noyan, kulübün tüzüğü kapsamında yönetimden iki kez bilanço istediklerini ancak alamadıklarını dile getirerek, "Seçimi kazanıp sabah kulübe gittiğimizde, buradan taahhüdünü veriyorum, uluslararası bir gruba mali tablo incelemesi yaptıracağım ve sonucu kamuoyuna açıklayacağım. Borcumuzun ne olduğunu bilmiyorum ancak güçlü ve iyi bir ekibiz, üstesinden gelecek güce sahibiz. Geçmişte yaptıklarımız da belli. Bir şey ispat etmek zorunda değilim. Kararı Bursaspor delegeleri verecek" diyerek sözlerini tamamladı.

İLGİLİ HABER ( Bölükbaşı: Önce Bursasporlu olmalısın!)

Yorum Ekle

İlgili Haberler