NİŞ Fotoğraf Projesi öğrencileri Ara Güler ile tanıştı

NİŞ Fotoğrafçılık Projesi öğrencilerinin Fotofest 2014’de sergilenen fotoğraflarından takvim oluşturan Nilüfer Rotaract Kulübü, bu proje ile öğrencilerin hayallerini gerçekleştirmek için yola çıktı.

NİŞ Fotoğraf Projesi öğrencileri Ara Güler ile tanıştı
- A +

 

En büyük hayallerinden biri de kendini fotoğraf sanatçısı değil foto muhabiri olarak anlatan Ara Güler ile tanışmak olan öğrenciler, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdikleri İstanbul gezisi ile hayallerini gerçeğe dönüştürdü.

İstanbul’a giderek birlikte güzel vakit geçiren NİŞ Fotoğrafçılık Projesi öğrencileri, İstanbul fotoğrafları çekip, Ara Güler ile tanışma fırsatı buldular. Nilüfer Rotaract Kulübü 2014-2015 Dönemi Başkanı Senem Bülün, “2015 yılında 2015 takvim yaptık. Asıl amacımız bu çocukların farkındalıklarını sağlamak ve ufak da olsa hayatlarına dokunmak, hayallerini gerçekleştirmekti. Hep birlikte bir nebze de olsa bunu başardığımızı düşünüyorum ve bunun mutluluğunu yaşıyorum” dedi.

Nilüfer İş Okulu Müdür Yardımcısı Neslihan Edinçliler ise “Bu sene 35’inci yılını tamamlayan okulumuzda geçen yıl Füsun Taş liderliğinde farkındalık projesi yaptık. Öğrencilerimizin pek çok alanda farkındalığını artırmak hedefiyle fotoğrafçılık, dikkat oyunları, hayal kurma dersleri, kitap okuma, çekim gezileri, yazar ve fotoğrafçılarla söyleşi etkinlikleri düzenliyoruz. İstanbul gezimiz de bu etkinliklerden biri oldu. Öğrenciler, çok güzel yerleri gezdi, çok güzel fotoğraflar çekti. Geçen yıl Fotofest’te yer almışlardı. Bu sene de aynı heyecanı yaşamayı istiyorlar” diye konuştu.

 

 

 

 

 

 

Yorum Ekle

İlgili Haberler