Nilüfer'den Kayahan itirafı!

Ünlü şarkıcı Nilüfer verdiği bir röportajda Kayahan'ın vefatı hakkında açıklamalarda bulundu.

Nilüfer'den Kayahan itirafı!
- A +

 

Nilüfer, Hürriyet Gazetesi'nden Ali Tufan Koç'a verdiği bir röportajda, Kayahan'la ilgili ilk kez samimi açıklamalarda bulundu. Ünlü sanatçı, Kayahan'ın vefatı için, "Anneme bile Kayahan kadar ağlamadım." dedi. İşte Nilüfer'in o röportajdan bazı satır başları...


"HALİMİ EN İYİ ANLAYAN KAYAHAN'DI"
Ruhunuzu, sesinizi, halinizi en iyi anlayan kimdi?:
"Kayahan. Bir şarkı bestelediği zaman ilk benim sesimden duymak isterdi. Her şarkısı için çok uğraşan bir besteciydi. Aylar, yıllar uğraşırdı. Durmadan oynar, değiştirirdi. Müziğe olan sevgisi her şeyden, herkesten üstündü. Belki de bu yüzden idare etmesi zor bir insandı sanki..."


"Öyle şarkılar yazan bir insanın tabii ki bazı zorlu tarafları olacak. Hâlâ inanamıyorum gittiğine. Anlamıyorum. O kadar sağlam durdu ki o son 18 ay.... Hiç kimse onun kadar dik duramazdı kansere karşı. Biz inanıyorduk, "Bunu aşacak Kayahan" diyorduk."


"O KONSERİ ÇOK İSTEDİ"
Neler yaşadınız o son dönemde?:
"Hep görüştük, hiç ayrılmadık. Kanser umurunda değildi. Durmadan çalıştı. Eşi İpek, canım İpek, dünyanın en sabırlı insanı, sonsuz bir destekle yanındaydı. Şimdi anlıyorum: Bizim küsmelerimiz de hep birbirimize olan düşkünlüğümüzdendi. İkimiz de inatlaştık. Neyse ki o son konseri de yaptık. Çok istiyordu o konseri. "


"CENAZEDEN SONRA ŞARKILARINI DİNLEYEMEDİM"
"Kendimi zor tuttum. Üzgündüm. Heyecanlıydım. Seyircisiyle helalleşmek istedi. O son ay hali gerçekten kötüydü... (Duraksıyor, gözleri doluyor, gözleri büyüyor, uzaklara dalıyor) Ben bu acıyla nasıl başa çıkacağım, inan bilmiyorum.

Yorum Ekle

İlgili Haberler