Nilüfer’de Ramazan ayı  çok özel yaşanacak

Nilüfer’de  Ramazan ayı bu yıl da anlamına uygun bir şekilde  birlik beraberlik ve coşku içinde geçecek.

Nilüfer’de Ramazan ayı  çok özel yaşanacak
- A +

 

Nilüferliler bu yıl Ramazan etkinliğininde İhsaniye Mahallesi’nde  Halk Evi önündeki Cumhuriyet Meydanı’nda olacak

Anadolu Arastası bünyesindeki hemşehri derneklerinin katılımcısı  olduğu Ramazan Sokağı’nda bu yıl  48 dernek stant açarak yörelerinin hem lezzetlerinden  hem de kültürel değerlerinden örnekler sunacak. Ramazan Sokağı’nda  bir ay boyunca düzenlenecek konserler, tiyatro oyunları ve söyleşilerle halka ramazanın tadını yaşatılacak.

Ramazan etkinlikleri kapsamında geleneksel Türk sahne sanatlarından tasavvuf müziğine, Anadolunun her yöresinden renkler ve sesler  sahne alacak.

HER AKŞAM BİR ETKİNLİK

Etkinlikler 18 Haziran Perşembe günü Nilüfer  “Tiyatro” ‘nun   “Demokrasi Gemisi” isimli ortaoyunu gösterisi ile başlayacak. Ortaoyunu 25 Haziran, 2 Temmuz ve 9 Temmuz tarihlerinde de Cumhuriyet Meydanı’nda kurulacak sahnede  sergilenecek.

19 Haziran Cuma akşamı Turgay Başyayla sevenleriyle buluşurken, 20 Haziran’da Yansımalar konseri, 21 Haziran’da Nilüfer Belediyesi Türk Sanat Müziği Koro Konseri, 26 Haziran’da Nilüfer Belediyesi Türk Halk Müziği Koro Konseri, 27 Haziran’da da Cihan Yıldız ve Sunay Akın Konser ve söyleşisi gerçekleşecek. 3 Temmuz günü de  Coşkun Karademir  “Yunus Emre”  Nefesleri ve İlahileri  ile halkın karşısına çıkacak.

Neredeyse her akşam bir etkinliğin gerçekleşeceği Ramazan  Sokağı’nda ayrıca, 4 Temmuz’da Sema Moritz Konseri, 10 Temmuz’da  Halil Necipoğlu ile  söyleşi ve konseri, 11 Temmuz’da  da Grup Mecaz konseri düzenlenecek.

Bu etkinliklerin yanı sıra Ramazan Sokağı’nda stant açan dernekler de yöresel gösteriler sunacak. Ayrıca  Nilüfer Tiyatro’nun sahnelediği “Demokrasi Gemisi” isimli ortaoyunu ile meddah gösterileri ramazan ayı boyunca  26  mahallede izleyici ile buluşacak.

 

 

 

Yorum Ekle

İlgili Haberler