Nilüfer Çoksesli Korosu’ndan uluslararası başarı

Bursa Nilüfer Çoksesli Korosu, Almanya’nın Magdeburg kentinde bu yıl ikincisi düzenlenen ‘Avrupa koro oyunları’ndan üç altın madalya ile döndü. Koro başarılarını Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ile paylaştı.

Nilüfer Çoksesli Korosu’ndan uluslararası başarı
- A +

 

Almanya’nın Magdeburg kentinde 6-12 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilen Avrupa Koro Oyunları’na Nilüfer Çoksesli Korosu damgasını vurdu. Şampiyon koroların yarıştığı ‘Folklorik’ ve ‘Karma Oda Korosu’ kategorilerinde yarışan Nilüfer Çoksesli Korosu, iki kategoride de altın madalya aldı.
Folklorik kategoride gösterdiği üstün başarıdan dolayı dünyanın en başarılı korolarının yarıştığı ‘Grand Prix’ye davet alan Şef Zeynep Göknur Yıldız yönetimindeki Nilüfer Çoksesli Korosu, ‘Grand Prix Folklore’ kategorisinde de birincilik kürsüsüne çıkarak altın madalyayı aldı.

Büyük başarı gösteren Nilüfer Çoksesli Korosu, 2016 yılında Rusya’nın Sochi kentinde gerçekleştirilecek olan ‘Koro Olimpiyatları’na da davet aldı.
Türkiye, Bursa ve Nilüfer’i, aldığı madalyalarla uluslararası arenada en iyi şekilde temsil eden Nilüfer Çoksesli Korosu sevinçlerini, Başkan Bozbey’le de paylaştı. Başkan Bozbey, aldıkları altın madalyalarını kendisine getiren koro üyelerini tek tek kutlarken, “Çıtanızı her geçen gün giderek yükseltiyorsunuz. Bu da bizleri gururlandırıyor. Her zaman sizin yanınızdayız, desteğimiz devam edecek” dedi.

Başarılarından dolayı Interkultur’un düzenleyeceği organizasyonda jüri üyesi olarak davet edildiğini belirten Nilüfer Çoksesli Korosu Şefi Zeynep Göknur Yıldız da, “Yarışmaya ilk olarak folklorik ve karma oda korosu kategorilerinde katıldık. Gösterdiğimiz üstün başarıdan dolayı ‘Grand Prix’ye ve Interkultur’ün organizasyonunda jüri üyesi olarak davet edildik. Üst düzey koroların yarıştığı kategoriden de altın madalya kazandık. Ülkemiz ve Nilüfer adına çok onur verici bir duygu.” şeklinde konuştu.

Yorum Ekle

İlgili Haberler