Nikahları sualtında kıyıldı

EDİRNE'nin Keşan İlçesi'nin Saros Körfezi'ne kıyısı olan İbrice Limanı'na gelip dalış yapan 27 yaşındaki Enes Berse ile 25 yaşındaki Öykü Özmen, denizin 10 metre altında temsili nikah kıydı.

Nikahları sualtında kıyıldı
- A +

 

Deniz kanunlara göre 2 yıldızlı dalgıç eğitmeni Serdar Savaşal'ın kıydığı nikahta amatör dalgıç olan çift, gelin ve damatlık kıyafetleriyle dalış yaptı.

İstanbul'daki özel bir inşaat firmasında çalışan Enes Berse, bir süredir beraber olduğu avukat Öykü Özmen ile evlenmeye karar verdi. Çift, nikahları için ilginç bir tören planladı. Dalgıç arkadaşlarının yardımıyla Saros Körfezi'ne kıyısı olan Keşan İlçesi'ndeki İbrice Limanı'na gelen çift denizin 10 metre altında temsili olarak nikah kıydı.

Amatör dalgıç olduklarını ve nikahlarının da çok sevdikleri sualtında kıyılmasını istediğini anlatan damat Enes Berse, "Birazdan arkadaşlarımızla birlikte nikah törenimizi gerçekleştireceğiz suyun altında. Hayatımızı sevgilimle su altında birleştiriyoruz. Balıkların da şahit olmasını istedik. Su altı kanunlarına göre hocamız, bizi karı- koca ilan edecek" dedi.

Öykü Özmen ise deniz ve su altını çok sevdikleri için böyle bir organizasyon planladıklarını kaydederek, gerçek resmi nikahlarının önümüzdeki ay Nevşehir Göreme'de kıyılacağını söyledi.

Çift daha sonra gelin ve damatlık kıyafetleriyle limanda kendilerini bekleyen botla tünel mevkiine gitti. Dalgıçların su altında hazırladığı kırmızı örtülü masaya ulaşmak için gelinlik ve damatlıklarıyla birlikte suya atlayan Berse ve Özmen çifti arkadaşlarının yardımıyla 10 metre derinliğe inerek oksijen tüpü taktı. Suyun altında yaklaşık 15 dakika kadar kalan çiftin temsili nikahını dalgıç eğitmeni Serdar Savaşal kıydı. Kırmızı örtülü masa etrafına gelen çifte daha önceden hazırladığı ve üzerinde 'Öykü, Enes'i eş olarak kabul ediyor musun?' yazılı döviz gösterdi. Gelin Öykü Özmen ise yine üzerinde 'Evet' yazılı döviz göstererek karşılık verdi. Damat Enes Berse de aynı soruyu elindeki 'Evet' yazılı dövizi göstererek cevapladı. Temsili nikahın ardından çift hatıra fotoğrafı çektirdi. Bu anlara şahitlik eden dalgıç arkadaşları da çifti tebrik etti.

Yorum Ekle