Netanyahu'dan savaş çağrısı

İsrail Başbakanı Netanyahu, işgal altındaki Filistin topraklarında kurulduğu 1948'den bu yana hayatını kaybeden Yahudi asker ve polisler için düzenlenen anma etkinliğinde konuştu.

Netanyahu'dan savaş çağrısı
- A +

 

İsrail'de, "Savaş ve Terör Kurbanlarını Anma Günü" kapsamında düzenlenen etkinliklerde, yaşamını yitiren Yahudi asker ve polisler anıldı.

İsrail'de "Bağımsızlık Günü" olarak kutlanan 23 Nisan'dan bir önceki gün, "Savaş ve Terör Kurbanlarını Anma Günü" adıyla çeşitli etkinlikler düzenleniyor.

İsrail'in, işgal altında tuttuğu Filistin topraklarında kurulduğu 1948'den bu yana hayatını kaybeden Yahudi asker ve polislerin anıldığı etkinlikler, 20.00'de ülke genelinde çalan sirenlerle başladı. 

İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu, Kudüs'teki Yad Leban'im Anıtın'da yaptığı konuşmada, geçen yıl İsrail'in Gazze saldırısında verdiği kayıpları hatırlattı.

Netanyahu, "Savaş ve Terör Kurbanlarını Anma Günü'nde, İsrail devleti için canlarını feda edenlerin kahramanlıklarını hatırlıyoruz. Ortadoğu'daki mevcut durumda varlığımız için savaşmaya devam etmeliyiz" yorumunda bulundu.

Yorum Ekle

İlgili Haberler